Announcement

Collapse
No announcement yet.

Widescreen ή οχι??

Collapse
X
  •  
  • Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Widescreen ή οχι??

Ρε παιδια δεν μας λεει πουθενα αν ολα τα παιχνιδια του 360 θα ειναι σε σχεση 16-9,και εγω ειμαι ετοιμος να παρω μια LCD SONY BRAVIA 40" 1366x768 HD ready (2.400 euro..)..
    Eχω προβλημα οσον αφορα το widescreen,δεν μπορω να παιξω με τιποτα παιχνιδια "κοντοχοντρα"..Θα υποστηριζουν ολα τα παιχνιδια αυτο το format ή τζαμπα θα την παρω και θα τα βλεπω ολα παραμορφωμενα??
    Last edited by Darth Destro; 10 November 2005, 14:23.
    "Madness?...THIS IS SPARTA!!!!!!" LINK

Απάντηση: Widescreen ή οχι??

Originally posted by Darth Destro
    Ρε παιδια δεν μας λεει πουθενα αν ολα τα παιχνιδια του 360 θα ειναι σε σχεση 16-9,και εγω ειμαι ετοιμος να παρω μια LCD SONY BRAVIA 40" 1366x768 HD ready (2.400 euro..)..
    Eχω προβλημα οσον αφορα το widescreen,δεν μπορω να παιξω με τιποτα παιχνιδια "κοντοχοντρα"..Θα υποστηριζουν ολα τα παιχνιδια αυτο το format ή τζαμπα θα την παρω και θα τα βλεπω ολα παραμορφωμενα??
    το μονο σιγουρο ειναι οτι ολα τα games θα ειναι widescreen ασχετα με τιν αναλυση που θα σηκωνει το 360!

Comment

Ναι,αλλα θα εινα ΜΟΝΟ widwscreen?Δηλαδη αν καποιος δεν εχει τετοια τηλεοραση,πως θα τα βλεπει?Θα υπαρχει επιλογη για 16-9 και 4-3?

Comment

Προφανως θα υπαρχει επιλογη μεσα απο την κονσολα,οπως υπηρχε και με το Xbox 1 για το αν εχεις TV με 16:9 ή 4:3.

Οσων αφορα την τηλεοραση,θα σου προτεινα με 600 ευρω παραπανω να παρεις μια plasma 42" Hitachi 1024x1024 HD Ready.Η τηλεοραση αυτη εχει 3.000 ευρω απο εναν γνωστο μου,στα αλλα μαγαζια θα τη βρειτε 3200-3500 ευρω...Εχει σαρωσει ολα τα βραβεια!!

Comment

Predator εχω ψαξει αρκετα για τηλεορασεις και αναλυσεις και αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσο καλη αναλυση κι αν εχει η plasma,δεν θα φτασει τις LCD..Ακομα και αυτη που μου λες ειμαι σιγουρος οτι θα χανει σε εικονα απο την μικροτερης αναλυσης LCD,ασε που θα εχει και τι απαισιο "ghost tail" που λενε,δηλαδη θα αφηνει ιχνος σε μεγαλες και αποτομες κινησεις..

Comment

Originally posted by Darth Destro
            Predator εχω ψαξει αρκετα για τηλεορασεις και αναλυσεις και αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσο καλη αναλυση κι αν εχει η plasma,δεν θα φτασει τις LCD..Ακομα και αυτη που μου λες ειμαι σιγουρος οτι θα χανει σε εικονα απο την μικροτερης αναλυσης LCD,ασε που θα εχει και τι απαισιο "ghost tail" που λενε,δηλαδη θα αφηνει ιχνος σε μεγαλες και αποτομες κινησεις..
            Εγω ψηφιζω plasma,η LCD ΔΕΝ εχει το μαυρο και τη γκρι αποχρωση που εχει το plasma.Οσο για το Ghost Tail,υπαρχει παντου στα φθηνα μοντελα LCD!

Comment

Ego exo plasma 42 LG kai i eikona tis einai mia xara !!! Kai ta paixnidia toy xbox paizoun xoris na einai paramorfomenoi oi xaraktires !!!

Oso gia anamesa se plasma kai LCD ... otan to epsaksa kateliksa se plasma me kritirio tin sxesi timis/apodosis

Comment

Ποια LG εχεις? Εγω εχω την LG-PX11 και ειμαι υπερευχαριστημενος!

Η αναλυση της ομως για το 360 δεν ειναι "αρκετη"!

Αν θες component καλωδιο για το xbox σου,υπαρχει ενα της Monster Cables το οποιο κοστιζει 140 ευρω.Θα τριβεις τα ματια σου απο τη ποιοτητα εικονας που βγαζει το xbox μετα!Καμμια σχεση με το "απλο" καλωδιο που δινει η Microsoft!

Comment

140 ευρω?!?!?!
                  Μπρρρρρρρρρρ..........
                  Δηλαδη τοσο μεγαλη διαφορα?

Comment

Έχω προσέξει ότι πολύ κόσμος παίζει ΧΒΟΧ με λάθος ρυθμίσεις πχ παίζει σε TV 4:3 και στα settings έχει widescreen κλπ...........ακόμα και το αντίθετο.

Κοντόχοντρα ανθρωπάκια και συμπιεσμένα γραφικά συμένει ότι δεν έχετε βάλει σωστά τις ρυθμίσεις όχι μόνο στο ΧΒΟΧ αλλά και στη τηλεόραση.

Εγω εδώ και 2 χρόνια παίζω σε widescreen και τα γραφικά είναι μια χαρά , ούτε πατημένα ανθρωπάκια ούτε τίποτα.

Το γεγονός ότι το ΧΒΟΧ360 θα έχει 16:9 δεν σημένει ότι δεν θα πάιζει και σε τηλεοράσεις 4:3.
                    http://blogaroume.blogspot.com/

Comment

Originally posted by Diver_gr
                      Το γεγονός ότι το ΧΒΟΧ360 θα έχει 16:9 δεν σημένει ότι δεν θα πάιζει και σε τηλεοράσεις 4:3.
                      O Diver_GR τα λέει πολύ σωστά.
                      Θα παίζει μια χαρα σε 4:3 ΑΝ και με την προυπόθεση οτι στο blade
                      SYSTEM του ΧΒΟΧ 360 Dashboard υπάρχει αντίστοιχο setting στα
                      video Settings. AN ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, τότε τα παιχνίδια δεν θα
                      δείχνουν σε σωστές αναλογίες στην Widescreen TV σας.

Δεν βλέπω ομως τον λόγο γιατί να μην εχουν κρατήσει και κάποιες
                      τυπικές συμβατότητες για τον φτωχό πληθυσμό που τα ακουμπάει
                      στην Microsoft... Λογικά θα έχει ρυθμίσεις γιά κάθε configuration

Comment

oi widescreen tvs pezoune kai 4:3
                        to xbox exei rithmisi gia 16:9/4:3 ara den tha iparxei problima....

episis den iparxei hd ready tv pou na einai 4:3 oles widescreen einai...ean thes hdtv tha paris widescreen den exeis alli epilogi(den iparxei ke logos na protimisis 4:3) tora ean gia kapio logo se enoxlei to widescrean pare ena vga cable ke pekse se monitor
                        Computer games don't affect kids;
                        I mean if Pac-Man affected us as kids,
                        we'd all be running around in darkened rooms,
                        munching magic pills and listening to
                        repetitive electronic music.

Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989

Angry Cockroaches
                        Cucarachas enojadas
                        Fumando Marijuana
                        Buscando una Fiesta
                        Y un kilo de Coc-a

Cucarachas fumando
                        Marijuana

Comment

Εγω χθες πηρα μια Sony Bravia 32 HD ready και ειμαι μια χαρα
                          απιθανα χρωματα και το xbox 360 παει μια χαρα

φιλικα

Comment

axidous ,eimaste oi monoi "sonakides" edv mesa kai egv mia 32 bravia (klvs32a10) exv kai thn goustaro poly. eidika ta xromata .
                            thn dikia mou thn exv sigkrinei me mia hitachi plasma 42 (den thymame mondelo) enos filou dipla dipla kai ta xrvmata ths sony htan kata poly pio oraia, alla h hitachi tou filou mou den eixe katholou ma katholou ghost trail!(8msec responce time).
                            (Pantos opoios exei thn dynatothta kalytera gia sony na paraggeilei to amerikaniko montelo giati exei kalytera xarakthristika.)
                            Pantos axidous na xereis oti h kardia tou dikou mas sony einai h Wega engine gia ayto to logo apo pleyras xromaton kai eykrineias eimaste korhfh.
                            Dokimase na deis fotografies ipsilhs analhshs sthn Bravia. tha nomizeis oti tis vlepeis se xarti!!!
                            HOLY MACHINE

Comment

Oso gia to widescreen to 360 den exei kanena problhma giati exei ftiaxtei etsi oste na paizei se widescreen.opos kai ta kainourgia games.
                              (tha exeis problhma me ta paixnidia tou paliou xbox)
                              episeis oi kainourgies widescreen lcd den exou problhma oute otan parakoloutheis thleoptiko shma.
                              h dikia mou Bravia exei eidiko epexergasth pou den sou travaei to shma kai ta vlepeis ola normal.
                              (kai oi samsung to kanoun ayto)
                              HOLY MACHINE

Comment

Previously entered content was automatically saved. Restore or Discard.
                              Auto-Saved
                              x
                              Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Remove  
                              x
                              x

Poso kani ena ke ena

Working...
                              X