Announcement

Collapse
No announcement yet.

Elder Scrolls V: Skyrim

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Απάντηση: Elder Scrolls V: Skyrim

Originally posted by p3tran View Post
    ασε μεγαλε, εγω εκανα κατι πολυ χειροτερο!!

αφου εγινε κι αυτο, όλα γινονται! lol
    ωραίος....Πέτρο το psn id σου ?

Comment

τι ξενερα έχουμε φάει ρε παιδιά.....δεν το βρίσκω πουθενά για ΧΒΟΧ, άλλοι λένε από 18/11 και άλλοι από 22/11!!!
      είμαι ένα κλικ από το να το πάρω σε ps3, το σκέφτομαι.
      η έκδοση του χβοχ είναι λογικά καλύτερη ε? (λόγω μελλοντικών dlc)

Comment

Originally posted by antonis vts View Post
        τι ξενερα έχουμε φάει ρε παιδιά.....δεν το βρίσκω πουθενά για ΧΒΟΧ, άλλοι λένε από 18/11 και άλλοι από 22/11!!!
        είμαι ένα κλικ από το να το πάρω σε ps3, το σκέφτομαι.
        η έκδοση του χβοχ είναι λογικά καλύτερη ε? (λόγω μελλοντικών dlc)
        Αντώνη τουλάχιστον για την σύγκριση στα γραφικά δες εδώ....

ps3 vs 360 video

http://www.4players.de/4players.php/...vergleich.html

Comment

Καλημερες!

Jim, πρεπει να ειναι mrPetros

Οσο για το πιο ειναι καλυτερο, (μιας και στο 360 του εχω ριξει καννα 15ωρο),
          τα πραγματα εχουν ως εξης:

Στο 360 υπαρχει καποιο bug, το οποιο κανει καποια textures να μην φορτωνουν. Oμως αυτο ειναι θεμα patching μεσω live.
          Στο ps3 με το που μπαινεις online, κατεβαζει patch 58mb, και δεν ειδα ακομη πουθενα texture να λειπει. Oι σκιες ειναι χειροτερες, ενω μου φαινεται ομως οτι υπαρχει μεγαλυτερο latency στο control, δηλ. στο play η αποκριση στο χειρισμο ειναι κατα τι πιο αργη.

Μολις το βρω για 360, θα το χτυπησω εννοειται, αλλα το skyrim ειναι αξιοπρεπες μεχρι στιγμης (5 ωρες) στο play και δεν εχει τη διαφορα που ειχε πχ το oblivion.
          Βεβαια, μπορει στις 30 ωρες να σκορπισει, οποτε αυτα που λεω ισχυουν μονο για το χρονο που εχω ασχοληθει.. Μεχρι τωρα ειναι σταθερο παντως.

Οσο για τα dlc Αντωνη, τα δυο πρωτα ειναι time exclusive στο 360, νομιζω για καννα μηνα.
          ΓΙΕΕΕΠ!! PUT THE BOX DOWN SLOWLY ΜΩΡΗ!!

Comment

Αυτά είναι!! Καλορίζικο Πέτρο!!
            Το δοκίμασα στο pc πάνω στην απελπισία μου που δεν το έβρισκα, και έπαθα πλάκα γιατί περίμενα ότι στην καλύτερη θα το παίζω καλά στα low settings και το παίζω σχεδόν σε full settings σε 1080p. Το pc τώρα πια πρέπει να είναι 4ετίας, dual core E6600 2.4Ghz (@2.7Ghz) με 2 κάρτες ati 3870 σε crossfire, αλλά που δεν τα κατάφερα να τις δουλέψω και τις 2, το παιχνίδι κρασάρει αμέσως, έτσι δουλεύει η μία κάρτα μόνο.
            Αυτό που με έχει χαλάσει πολύ είναι η υλοποίηση με τα favorites και τα hot keys. Μα είναι δυνατόν μόνο 2 hot keys, ούτε καν να μπορείς να ορίσεις στο ένα hot key ένα ζευγάρι αντικειμένων (ένα αντικείμενο σε κάθε χέρι). Υπόψιν αυτό ισχύει όταν παίζεις με xbox controller και όχι με mouse και keyboard. Απαράδεκτο. Επίσης μετά το σύστημα μάχης του Dark souls όλα μετά σου φαίνονται χάλια, βέβαια σε σχέση με το Oblivion είναι βελτιωμένο.
            Πάντως το παιχνίδι πετυχαίνει από τις πρώτες στιγμές να σε κάνει να νιώθεις ότι μπήκες σε ένα άλλο κόσμο και σε κρατάει σ' αυτόν, ξεκινάς να κάνεις κάτι και στην πορεία βρίσκεις άλλα δέκα.

Comment

Μπιλυ παιξε με τα favorites και ασε τα hotkeys. Ετσι κι αλλιως και στο pc με το 360 pad παιζει καλυτερα ;]
              Το dark souls δε μου αρεσε καθολου ρε τρελε, τι σου αρεσε απο δαυτο?

Σχετικα με το προβλημα που μερικα textures δεν φορτωνουν στο 360, η bethesda λεει τα εξης:
              "Skyrim uses a lot of dynamic streaming systems, including textures. We've seen a few reports of certain textures temporarily scaling down on the Xbox 360, and not scaling back up. We have verified that this issue does not occur when playing off the disk and when the game is fully cached (not installed). Skyrim makes heavy use of the Xbox 360 caching system, and caches over the normal course of play while in menus or interiors. This cache can be wiped when other games are played or when the user manually removes it. We're working on a solution in the next title update for those who have installed the game."
              Και απο οτι γνωριζω, optimal τροπος προς το παρον ειναι να παιζεις απο usb stick.

Comment

Originally posted by flyawayGR View Post
                Το δοκίμασα στο pc πάνω στην απελπισία μου που δεν το έβρισκα, και έπαθα πλάκα γιατί περίμενα ότι στην καλύτερη θα το παίζω καλά στα low settings και το παίζω σχεδόν σε full settings σε 1080p. Το pc τώρα πια πρέπει να είναι 4ετίας, dual core E6600 2.4Ghz (@2.7Ghz) με 2 κάρτες ati 3870 σε crossfire, αλλά που δεν τα κατάφερα να τις δουλέψω και τις 2, το παιχνίδι κρασάρει αμέσως, έτσι δουλεύει η μία κάρτα μόνο.
                .
                Βασιλη για δες εδω: http://www.insomnia.gr/topic/390229-...st__p__4387116

Comment

να σαι καλα ρε παλικαρι,πηρα τηλεφωνο κ εκανα κρατηση....cant waiiiiiiiiiiiiittttttttttttt

Comment

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=rt5aUdijAN8

Comment

Originally posted by p3tran View Post
                      Το dark souls δε μου αρεσε καθολου ρε τρελε, τι σου αρεσε απο δαυτο?
                      Peter, μπορώ να καταλάβω ότι δεν σου άρεσε, θεωρώ ότι είναι πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι, είτε θα το λατρέψεις είτε δεν θα σου αρέσει καθόλου, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν σου άρεσε το σύστημα μάχης του, σε κάνει να νιώθεις ότι πραγματικά βρίσκεσαι σε μάχη και η αίσθηση των όπλων απίστευτη, μακράν ότι καλύτερο για εμένα, παραδίδει μαθήματα στον συγκεκριμένο τομέα.

Comment

Originally posted by Predator View Post
                        Thanks Σταθάκο, το έχω δοκιμάσει ήδη αλλά δεν..
                        Στο configuration το δικό μου τουλάχιστον μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και δεν τρέχει το παιχνίδι. Δεν με πειράζει όμως γιατί και με την μια κάρτα παίζει καλά και άπ' ότι ξέρω σε καμιά εβδομάδα θα βγει το patch για crossfire.

Με τι χαρακτήρα παίζεται και πως σας φαίνεται; Εγώ όπως και στο oblivion ξεκίνησα με heavy armor, one handed sword, archery και sneak, αλλά είμαι σε δίλημμα μήπως τελικά ασχοληθώ με μαγία που απ' ότι βλέπω την έχουν εξελίξει αρκετά.

Comment

Πιστευω οτι σαν μαγος μπορεις να κανεις πολλα περισσοτερα και θα εχει περισσοτερη πλακα. Στην αρχη ισως δυσκολευτεις καθως θα ειναι ανισχυρα τα μαγικα, αλλα οσο εξελισεσαι θα αποκτησεις μαγικα που σκοτωνουν τον αντιπαλο μπαμ και κατω...

Εγω με μαγο επαιξα το oblivion και δεν το μετανιωσα στιγμη. Το hack n slash με τον fighter καποια στιγμη κουραζει. Η μαγια εχει αλλη χαρη!

Comment

Πάω να πουλήσω την πανοπλία και να φορέσω καμιά ρομπίτσα!!

Comment

Κανένα ντέμο θα δούμε;
                              Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται για αυτό το χάλι με το 360 και την Ελλάδα αλλά είναι απαράδεκτοι όλοι τους. Το παιχνίδι έχει τεράστια ζήτηση και όμως δεν κατάφεραν να το φέρουν στην ώρα του. Τα ίδια και με το Sonic Generation που προφανώς δεν μπήκαν καν στον κόπο να το εισάγουν.-----
                              Last edited by Sonic GR; 13 November 2011, 23:52. Reason: γλώσσα

Comment

Originally posted by flyawayGR View Post
                                Πάω να πουλήσω την πανοπλία και να φορέσω καμιά ρομπίτσα!!
                                Μπιλυ εγω εχω high elf (τερμα μαγεια οσο παιρνει) με heavy armor πανοπλια και μερικες μαγικες ρομπιτσες καβατζα.
                                Destruction magic και one handed οπλα.
                                Στό΄να χερι το τσιγαρο, στ΄αλλο χερι το μπεγλερι δηλαδη, και οποιον παρει ο κολοβος ο χαρος lol
                                (protip: παρατα οτι κανεις και ανεβα στην κορφη του βουνου στους καλογερους)

Demo μην περιμενετε παιδια, ειναι τετοια η φυση του παιχνιδιου που νομιζω δεν παιζει.. Ειχε βγει demo oblivion?

Comment

Working...
                                X