Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo 4

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Halo 4

Σήμερα στην E3 ανακοινώθηκε το Halo 4

Στο trailer του οποιο βλεπουμε τον Master Chief να ξυπνάει στο μισοκατεστραμενο διαστημοπλοιο -το οποιο δεχετε επιθεση- στο οποιο τον ειχαμε αφησει στο Legendery ending του Halo 3

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Y9iQiHNXgMU[/ame]

Απάντηση: Halo 4

Me likes it alot!!! Φαινεται να εχει και διαφορετικο feeling απο τους τιτλους της bungie, το οποιο μπορει να ειναι και καλο αλλα και κακο.. Ειδωμεν

Comment

Και απ'οτι λετε στο behind the scenes tou Halo CE : Anniversary, μιλανε για μια καινουργια τριλογία οποτε μιλαμε για Halo 4 - 5 - 6. Απο την μια ειμαι ενθουσιασμενος απο την αλλη σκέφτομαι το ποσο πολυ θα μπορεσουν να εξελιξουν την ιστορια γιατι ειχαμε ειδη 3 games πανω στον Master Chief.

Comment

Το σύμπαν του Halo είναι τεράστιο.Αν έχουν όρεξη και ταλέντο μπορούν να κάνουν παπάδες με τον Chief και να δώσουν φρεσκάδα στο τίτλο.

Comment

Αν..

Comment

Κλασικό teaser, ίσα ίσα να σου σπάσει τα νεύρα. Περίμενε κάτι μεγάλο και καινούργιο αλλά δεν θα μάθεις τίποτα ακόμη.
            Θετικός στο να δω τι θα καταφέρουν, σκεπτικός για το αν αυτή η τριλογία θα είναι σόλιντ ή θα μπάζει από παντού.
            Επίσης για το αν θα είναι η τελευταία τριλογία.
            Χριστούγεννα του 2012 το περιμένουμε;

"Live your Greece in Myth"

Originally posted by MeLtingBrAinZ
            εδώ βλέπουμε τον anesthesique διαβάζοντας τα leaks του halo 4

Comment

Originally posted by anesthesique View Post
              Κλασικό teaser, ίσα ίσα να σου σπάσει τα νεύρα. Περίμενε κάτι μεγάλο και καινούργιο αλλά δεν θα μάθεις τίποτα ακόμη.
              Θετικός στο να δω τι θα καταφέρουν, σκεπτικός για το αν αυτή η τριλογία θα είναι σόλιντ ή θα μπάζει από παντού.
              Επίσης για το αν θα είναι η τελευταία τριλογία.
              Χριστούγεννα του 2012 το περιμένουμε;
              Απ'οτι φαινετε ναι, αμα δεν το καθυστερησουν

"Δεν το ανεφερα στο main thread επειδη ειναι αρκετα μακρινή"

Comment

η Bungie εχει κανει τοσο καλη δουλεια στο θεμα της αναπτυξης της ιστοριας (βλεπε Halo Bible) που πραγματικα μονο ανικανοι θα μπορουσαν να κανουν αυτο το παιγνιδι να αποτυχει

Το Halo 4 υποσχεται παρα μα παρα πολλα
                Στο τελευταιο τερμιναλ στο Halo 3, αν το εβλεπες στο legendary, το ΑΙ με το οποιο συνομιλουσαμε (Mendicant Bias) μας ελεγε αυτο:

And so here at the end of my life, I do once again betray a former master. The path ahead is fraught with peril. But I will do all I can to keep it stable - keep you safe. I'm not so foolish to think this will absolve me of my sins. One life hardly balances billions.

But I would have my masters know that I have changed.
                And you shall be my example.
                Ο MasterChief ισως θα ειναι η ζωντανη αποδειξη πως το ΑΙ που προδωσε τους Forerunners, τελικα ξαναγυρισε στις διαταγες των δημιουργων του

Οπως ειναι κατανοητο, η ιστορια απο μονης της εχει παρα παρα πολυ ψωμι και αποσω φαινεται, αλλη μια παιγνιδαρα ειναι προ των πυλων
                Ηδη ο Frank O'Connor επιβεβαιωσε οτι οντως αυτος ειναι ο πλανητης που βλεπουμε στο legendary ending του 3

Comment

Χωρις να θελω να ειμαι γκρινιαρης ή οτιδηποτε... δεν ειναι λιγο απατη να βλεπεις τρεηλερ για τιτλο που θα ξαναδειξουν και στην επομενη Ε3?

Κατα τα αλλα κοκομπλοκο με το που ειδα τον τιτλο του τοπικ σκεφτηκα αμεσως οτι αρχισαν ραδιοαρβυλες γιατι ειχα ξεχασει την Ε3 σημερα

Comment

Βασικά μπορεί να είναι λίγο νωρίς για ανακοίνωση του Halo 4 αλλά δεν μπορεί να πει κανείς ότι έδειξαν και τίποτα, απλά μία στεγνή ανακοίνωση έκαναν, λογικά του χρόνου θα έχουν πολύ περισσότερα. Απλά το έκαναν φέτος για να έχουν κάτι διαφορετικό να δείξουν εκτός kinect (ελπίζω δηλαδή να μην έχει Kinect το Halo 4), να αρχίσουν να φορτώνουν το hype των φανς και να προετοιμάσουν το έδαφος για περαιτέρω ανακοινώσεις. Η MS πάντα νομίζω ανακοινώνει νωρίς τους τίτλους της και σε επόμενη έκθεση δείχνει πιο ολοκληρωμένα τα παιχνίδια, αντίθετα με άλλες ετιαρείες που πολλές φορές σκάνε τις βόμβες λίγο πριν την επίσημη κυκλοφορία τους.

Δεν μπορώ να αποφασίσω αν έμεινα ικανοποιημένος ή όχι από την ανακοίνωση, δεν είναι κάτι που δεν περιμέναμε νομίζω ότι όλοι λίγο πολύ το ξέραμε ότι θα έχει συνέχεια, άλλωστε ολόκληρο στούντιο έφτιαξε για να συνεχίσει το franchise δεν νομίζω ότι ήταν κρυφό. Ο χρονικός ορίζοντας είναι μέσα στα αναμενόμενα πλαίσια που είχαμε στο μυαλό μας πιστεύω, αυτό περί τριλογίας είναι ίσως το πιο φρέσκο νέο που περισσότερο επιβεβαιώνει την καθυστέρηση μίας τυχόν νέας κονσόλας γύρω στα τέλη 2014 ~ αρχές 2015, παρά κάτι απόλυτα νέο για το Halo universe. Δεν είμαι 100% οπαδός της σειράς όσο άλλοι, οπότε δεν μπορώ να πω αν με χαροποίησαν ή μου φάνηκε είδηση για Milking η νέα τριλογία (παρέα με το HD-CE). Βασικά ολίγον και από τα δύο, αλλά όταν η βιομηχανία της MS το γυρίζει στο casual kinect party production, οι ελάχιστοι exclusive HC τίτλοι που θα απομείνουν και ελλείψει νέων IP, είναι μάλλον κρίμα να γκρινιάζεις για αυτούς και ειδικά για το Halo (όταν δείχνει το gears να μην έχει επί του παρόντος συνέχεια).

Comment

προσωπικα επειδη δεν πολυενδιαφερομαι για το universe του halo το μονο που ελπιζω ειναι να κανει σωστα αυτο που το reach εκανε λαθος στο multi και αυτο δεν θα ειναι δυσκολο.μονο τυφλος δεν θα καταλαβει τι ηταν λαθος στο reach multiplayer.

Comment

αν σου πω οτι καιγομαι πιο πολυ για το single θα με πιστεψεις?δεν ξερω αλλα περιμενω πως και πως να δω τις νεες περιπετειες του μαστερ τσιφ πρωτα

Comment

λογικο μου ακουγετε αλλωστε οι περισσοτεροι εχουν αγαπησει το story του halo και αυτο ειναι γεγονος,ασχετα με το οτι προσωπικα με κερδισε το multi του και μονο αυτο.

Comment

μου εκανε λιγο dead space

Comment

Originally posted by garrett156 View Post
                              λογικο μου ακουγετε αλλωστε οι περισσοτεροι εχουν αγαπησει το story του halo και αυτο ειναι γεγονος,ασχετα με το οτι προσωπικα με κερδισε το multi του και μονο αυτο.
                              Ναι ισχύει, εγώ με το στόρυ έχω δεθεί πιο πολύ, με το multi όπως και να είναι πάνω κάτω ευχαριστημένος θα είμαι.

"Live your Greece in Myth"

Originally posted by MeLtingBrAinZ
                              εδώ βλέπουμε τον anesthesique διαβάζοντας τα leaks του halo 4

Comment

Working...
                              X