Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός Forza Horizon

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Διαγωνισμός Forza Horizon

Οι μέρες για την κυκλοφορία του Forza Horizon λιγοστεύουν. Η Turn 10 και η Playground Games συνδυάζουν το «Forza DNA» με το open world περιβάλλον σε μια γιορτή της αυτοκίνησης.

Η Ελληνική Κοινότητα Xbox LIVE δίνει τη δυνατότητα σε έναν λάτρη των racing games να αποκτήσει το Forza Horizon, κάνοντας αυτό που αγαπάει περισσότερο. Να τρέξει στο Forza.

Για δύο μέρες, λοιπόν, που εσείς θα επιλέξετε θα διοργανώσουμε ένα Mini-Cup στο Forza Motorsport 4 και ο νικητής θα έχει τη δυνατότητα να κερδίσει ένα αντίτυπο του Forza Horizon.

1η μέρα
    Θα πραγματοποιηθούν δύο αγώνες, στην Laguna Seca και στην Sebring, από πέντε γύρους ο καθένας. Τα αυτοκίνητα θα πρέπει να είναι Class A, μόνο από Europe.

2η μέρα
    Θα έχουμε και πάλι δύο αγώνες, στις Suzuka και Catalunya, πάλι από πέντε γύρους ο καθένας. Εδώ τα αυτοκίνητα θα είναι Class A αλλά μόνο από Asia.

Για τους αγώνες ισχύουν τα παρακάτω:
    Ghost On
    ABS on
    TCS on
    STM off
    Collision on
    Damage cosmetic only

Βαθμολογια:
    Η βαθμολογία θα είναι ανάλογα με τα άτομα που θα συμμετάσχουν. Αν, για παράδειγμα, τρέξουν 8 άτομα, ο πρώτος παίρνει 8 βαθμούς, ο δεύτερος 7 κτλ.

Επιβεβαίωση Νικητή:
    Σε κάθε αγώνα θα υπάρχει ένας moderator να επιβλέπει την εξέλιξη, του οποίου η θέση δε θα επηρεάζει την κατάταξη. Οι συμμετέχοντες θα έχουν στη Friends List τους τον moderator ώστε να διεξαχθεί με δικό του host ο αγώνας.

Gentlemen, start your engines!

Δήλωση Συμμετοχής:
    1. Επιλέξτε τις μέρες που σας βολεύουν (μπορειτε να επιλέξετε και όλες τις ημέρες). Οι αγώνες θα τρέξουν σε διάστημα δύο διαφορετικών ημερών. Ώρα θα κανονίσουμε ανάλογα με την ημέρα. Η ψηφοφορία λήγει 21 Οκτωβρίου.

2. Πρέπει να έχετε επιβεβαιωμένο Gamertag. Για να συμμετάσχετε στο τουρνουά αρκεί να έχετε το παιχνίδι για τις μέρες του τουρνούα, καθώς τα αυτοκίνητα που θα τρέξουν είναι από τις ξεκλείδωτες, βασικές κατηγορίες.

Ο Διαγωνισμός γίνεται σε συνεργασία με τη Microsoft Hellas.
    31

The poll is expired.

Last edited by kopaGR; 13 October 2012, 14:23.

Απάντηση: Διαγωνισμός Forza Horizon

Αποσύρω το ενδιαφέρον μιας και απάντησαν στην προπαραγγελια!! Καλή επιτυχία σε όλους!!
    Last edited by zapee995; 13 October 2012, 18:25.
    Ταχυτερη συνδεση ιντερνετ στο κοσμο?? Ιαπωνια! 2Gbps download, 1Gbps upload by NURO (and Sony)!...F*ckin ΟΤΕ...

Comment

Και για κάποιους (σαν και εμένα) που δεν έχουν το Forza; Δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος σε διαγωνισμό;

You have no Rights...Just play the game.

Comment

Originally posted by TheVeteran95 View Post
        Και για κάποιους (σαν και εμένα) που δεν έχουν το Forza; Δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος σε διαγωνισμό;
        Ε oυσιαστικα τουρνουα για το forza 4 με επαθλο ενα αντιτυπο του horizon, οποτε θα χρειαστει να ανταγωνιστεις για να κερδισεις

Comment

Θέλω να ζητησω δύο πράγματα.

Οσοι δηλώνετε συμμετοχη μεσω της δημοσκόπησης,να κάνετε και ένα ποστ στο thread για να αρχίσουμε να συγκεντρώνουμε τις συμμετοχες.

Επίσης,όσοι δεν θα συμμετάσχουν, να μην ψηφιζουν στη δημοσκόπηση...

Όσοι δηλώσετε συμμετοχή, ξεκινήστε τις προπονήσεις...
          Last edited by kopaGR; 13 October 2012, 15:57.

Comment

H full Sebring δν ειναι λιγο μεγαλη;
            επισης, η γραμη φρεναρισματος στον δρομο θα ειναι ορατη ή οχι;

Comment

Παιδιά μέσα και εγώ!
              http://blogaroume.blogspot.com/

Comment

Ορατή θα ειναι μονο η γραμμη φρεναρισματος,όχι όλη η πορεία

Comment

ωραια, κ εγω μεσα τοτε :]

(με μια μικρη επιφυλαξη, ελεω εργαστηριακων μαθηματων στην σχολη ελπιζω να μην γινει καμμια κουλη ωρα μεσοβδομαδα ο αγωνας)

Comment

μεσα κι εγω αλλα θα ελεγα και το TCS off και να μην υπαρχει γραμμη φρεναρισματος.ελπιζω τα αυτοκινητα να μην ειναι στοκ οταν λετε βασικες κατηγοριες.ετσι θα παρουν ειτε ολοι το ιδιο αυτοκινητο πιθανοτατα.

καλυτερα πειτε μια κατηγορια πχ Β ή Α και ας τρεξει ο καθενας με οτι ρυθμισεις θεωρει καλυτερες για τον εαυτο του/το αυτοκινητο του και τη πιστα.

Comment

Νίκο,όχι stock...ο καθένας ότι θέλει...αλλά μόνο A class και το setup και tuning που επιθυμεί αυτός.

Για το tcs και suggested line, απλά πρέπει να δωθεί η ευκαιρία σε όλους όσους έχουν το FM4 να πάρουν μέρος..υπάρχει η πιθανότητα να μην παίζουν όλοι χωρίς assist..

Το θεωρώ πιο δίκαιο...

Comment

το καταλαβαινω αλλα το TCS βοηθαει υπερβολικα και το suggested line ακομα περισσοτερο.το παιχνιδι γινεται σαφως δυσκολο οταν εχεις το ABS στο off.αυτο αφηστε το, ΟΚ.

με TCS off θα πρεπει καποιος να παρει πχ 4κινητο ή μπροστοκινητο και να παιξει μπαλα.
                        το Α class ειναι καλη μεση λυση εκτος αν βαλετε και το TCS off και το γυρισετε σε Β για να μην ειναι τοσο δυνατα τα αυτοκινητα

Comment

εγω παντως παιζω παντα με braking line on, οχι με racing line on

απλα επειδη το γκειμ δν το χρησιμοποιω για simulator, απλα βαριεμαι λιγακι να μαθω τα braking points και η γραμμη φρεναρισματος απλα μου θυμιζει στο περιπου που πρεπει να φρεναρω.

Με tcs on και κατηγορια μεχρι Α-600 νομιζω ειμαστε οκ παντως

Comment

στους 2 αγωνες θα πρεπει να χρησιμοποιηθει το ιδιο αυτοκινητο ή μπορουμε να εχουμε διαφορετικα αυτοκινητα για καθε πιστα?

σε περιπτωση που εισαι μπροστα και ο πισω χασει το φρεναρισμα και σε κοπανησει και βγεις εκτος τι γινεται?υποθετω δε θα υπαρχει ποινη

5 γυροι ισως ειναι λιγοι διοτι αν καποιος ξεκινησει πρωτος αλλα δεν κανει καλους χρονους καποιος που κανει καλυτερους χρονους ή ειναι πιο σταθερος δε θα προλαβει να φτασει και να προσπερασει.μηπως να το κανετε 7 ή 10 γυρους?να παιζει και ο παραγων κουραση/σταθεροτητα στο γυρολογιο

Comment

Νομίζω μιλάμε για ghost on οπότε δεν θα υπάρχει θέμα με στουκες.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
                              Ταχυτερη συνδεση ιντερνετ στο κοσμο?? Ιαπωνια! 2Gbps download, 1Gbps upload by NURO (and Sony)!...F*ckin ΟΤΕ...

Comment

Working...
                              X