Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός Resident Evil 6

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Διαγωνισμός Resident Evil 6

To Resident Evil 6 είναι πλέον εδώ! Ο επόμενος τίτλος τουπολυαγαπημένου franchise της Capcom μας φέρνει αντιμέτωπους με μια νέα απειλή σε ένα -όπως η Ada Wong αναφέρει, πολύ πετυχημένα- Raccoon City Reunion! Μπορείτε να διαβάσετε την άποψή μας, στο αναλυτικό review που έχουμε ετοιμάσει. Εσάς, πως σας φάνηκε; Ακόμα πιο σημαντικό - πως θα σας φαινόταν ένα μπλουζάκι του τίτλου;

Αυτό που έχετε να κάνετε είναι το εξής απλό:
    Φανταστείτε πως η Capcom ζητάει τη γνώμη σας για το Resident Evil 7. Ποια τοποθεσία θα ήταν η ιδανική για ένα... zombie apocalyse - και με ποιους πρωταγωνιστές από τη σειρά; Ο Chris Redfield να... σπάει κεφάλια στη Νέα Υόρκη; Ή μήπως ο Leon Kennedy στο Los Angeles; Ή -ακόμα καλύτερα- η Claire Redfield στο Παρίσι;

Διαλέξτε τον αγαπημένο σας πρωταγωνιστή (ή και τα πιο απίθανα ντουέτα), στην πόλη που θα θέλατε να σπείρετε... τον πανικό - και που ξέρετε; Η φαντασία σας μπορεί να σας εξασφαλίσει ένα μπλουζάκι του τίτλου - ή ακόμα και τον ίδιο τον τίτλο, αν δεν τον έχετε ήδη παίξει!

Απλά δώστε μας τις ιδέες σας - και πείτε μας αν έχετε παίξει το Resident Evil 6, οπότε διεκδικείτε μόνο ένα από τα δύο T-Shirt, ή «τρέχετε» και για το παιχνίδι!

Θα πρέπει να μας δώσετε τις ιδέες σας μέχρι τις 27 Οκτωβρίου, άρα βιαστείτε! Μην ξεχνάτε πως θα πρέπει να έχετε το Gamertag σας επιβεβαιωμένο για να μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή!

Απάντηση: Διαγωνισμός Resident Evil 6

Το Resident Evil που ονειρεύομαι να δω είναι, επιστροφή στα περίχωρα της Raccoon City με πρωταγωνιστές τα μέλη της Alpha και της Bravo team.

Δεν έχω παίξει ακόμα το Resident Evil 6.

Comment

Claire redfield & Chris redfield στη σκανδιναβια

Comment

Leon και Claire στην Ελλάδα να μάχονται εναντίων πολιτικών οι οποίοι είναι μολυσμένοι από τον €-virus. Πιστεύω θα έπιανε.
        Δεν εχω παίξει το παιχνίδι

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
        Last edited by zapee995; 22 October 2012, 20:41.
        Ταχυτερη συνδεση ιντερνετ στο κοσμο?? Ιαπωνια! 2Gbps download, 1Gbps upload by NURO (and Sony)!...F*ckin ΟΤΕ...

Comment

Θα ήθελα τον Chris Redfield, σε κάποια παγωμένη περιοχή του πλανήτη μας, όπως βόρειος ή νότιος πόλος. Πως βρέθηκε εκεί;

Είχε μαζί του ένα πλήρωμα 5-10 ατόμων ας πούμε, μεσα σε ένα ελικόπτερο, μαζί με έναν μολυσμένο που κλασικά όπως σε όλες τις ταινίες νομίζουν οτι προλαβαίνουν να τον σώσουν. Ξαφνικά, μετατρέπεται ο μολυσμένος σε κανονικό ζόμπι, ορμάει στον πιλότο και τον σκοτώνει, αρχίζουν να βαράνε οι σειρήνες τους ελικοπτέρου, πέφτει το ελικόπτερο και ο πρωταγωνιστής μας λυποθημά. Όταν ξυπνάει, το πλήρωμα λείπει μαζί και ο πιλότος που υποτίθεται είχε πεθάνει(!!!)... Αρχίζει να περιπλανιέται χωρίς εξοπλισμό ούτε όπλο... Τελικά βρίσκει μια πόλη μέσα στους πάγους όπου εκεί, όσοι απο την ομάδα του έχουν απομείνει μαζί με μερικούς οπλισμένους πολίτες προσπαθούν να κάνουν μια αντίσταση κατά των ζόμπι που έγιναν μερικοί άντρες του μαζί με την πλειονότητα της πόλης, όσο προσπαθούν να βρουν σχέδιο απόδρασης απο την πόλη. Σε εκείνο το σημείο, ο πρωταγωνιστής παίρνει το όπλο του και εναν πρόχειρο εξοπλισμό, προσπαθώντας πλέον μαζί με την ξεκληρισμένη ομάδα του και μια χούφτα οπλισμένους πολίτες, να ξεφύγουν απο αυτον τον νεο, παγωμένο εφιάλτη...

Αυτη η ιδέα μου. Δεν έχω παίξει το Resident Evil 6, οπότε θέλω να συμμετάσχω στην κλήρωση.
          Last edited by TheVeteran95; 22 October 2012, 18:24.

You have no Rights...Just play the game.

Comment

Jake και Sherry στο Ιαπωνια.
            Δεν εχω παιξει το game ακομα

Comment

Δεν εχω παιξει το 6.
              Θα ηθελα Chris Redfield & Jill Valentine σε κλειστο(φοβικο) περιβαλλον. Δε θα ηθελα καποια συγκεκριμενη πολη γιατι δε θελω να διαδραματιζεται η δραση σε ανοιχτο περιβαλλον.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Comment

πωω χαμος απο διαγωνισμούς τελευταια ΕΥΓΕ!!

λοιπον η τοποθεσία στα ερείπια της raccon στο ground 0 \μ/ με πρωταγωνίστριες Jill και Claire καιρος ειναι να τις δουμε πρωταγωνίστριες ξανα....
                yo

Comment

Leon και Jill.. στην γερμανία...... τα υπόλοιπα δικά σας... χεχε.

Δεν εχω το παιχνίδι οπότε θα ήθελα να μπω στην κλήρωση

Comment

Δεν υπαρχει για εμενα καλυτερη τοποθεσια απο την Νεα Υορκη για post-apocalypse σεναρια, οποτε θα ηθελα να το δω εκει. Για πρωταγωνιστες δεν εχω προβλημα ας διαλεξει οποιον/οποιους θελει η Capcom

Δεν εχω παιξει το παιχνιδι, οποτε θελω να μπω στην κληρωση και για αυτο!

Comment

Leon και Jill.. στη μυκονο χωρις λεφτα δεκαπενταυγουστο με μεθυσμενους dropdead ιταλογερμανους τουριστες παντου...

Δεν έχω παίξει το Resident Evil 6, οπότε θέλω να συμμετάσχω στην κλήρωση.
                      contact on
                      bbm 75b38e57

Comment

Resident Evil 7 στην Japan! Domo arigato Mr.Roboto!

Δεν έχω παίξει το Resident Evil 6.

Καλή τύχη σε όλους

Comment

Για ποιο μπλουζάκι πρόκειται; Ένα μαύρο που γράφει μπροστά No Hope Left;
                          Το έχω αυτό άμα είναι να μην συμμετάσχω.

Comment

Εγω θελω το Resi 7 να γυρνουσε στις δαφνες του. Δηλαδη, να γυρισει και παλι στο στυλ του προκάτοχού του. Δε θελω ουτε co-up ουτε τιποτα. Πρωταγωνιστη θα ηθελα να εχει την Jill απο το πρωτο κλασσικο Resident Evil 1 και μετα ο κομπαρσος δε θα με ενοιαζε και τοσο ποιος θα ηταν. Ισως ενας νεος χαρακτηρας κτλ.

Η ιστορια του 6 ειναι κατι το οποιο θα ηθελα. Αλλα οχι οπως το παρουσιαζουν στη Capcom με αυτον τον αθλιο τροπο που μας παρουσιασαν στο 6.
                            Φανταζομαι λοιπον το 7 να ξεκιναει καπου στο Tokyo. Σε μυστικες εγκαταστασεις της Umbrella. Με νεα πειραματα και νεες προσπαθειες για κατασκευη νεου ιου. Η Jill να εχει παει εκει απλα και μονο για διακοπες και καπου εκει να γινει το μοιραιο. Να εξαπλωθει ο νεος ιος στη πόλη του Tokyo με νεα τερατα και πολλα πολλα ζομπι. Οχι ζομπι με υπαρανθρωπες δυνατοτητες! Απλα ζομπι! Φυσιολογικα οπως ολοι τα ξερουμε. LOL.

Κατι τετοιο θελω πανω κατω... τα υπολοιπα τα αφηνω στους δημιουργους! Αν και πιστευω οτι καποια στιγμη πρεπει να το αφησει πισω της η Capcom το franchise και να ασχοληθει με κατι νεο και να αφησει το Resi να αναπαυθει πριν του κανει πιο μεγαλο κακο απο αυτο που ειδη εχει κανει!

Δεν εχω το Resident Evil 6.

Ευχαριστω

Comment

Πριν μερικα χρονια η Capcom εβγαλε ενα Resi αποκλειστικα για το GameCube. Δεν ξερω ποσοι το ξερετε/εχετε παιξει...Οσοι δεν το παιξατε απλα να σας πω οτι χασατε! Οσοι το παιξατε θα συμφωνησουν μαζι μου! Αυτο το παιχνιδι λοιπον ειναι το Resident Evil Zero. Επιστροφη βεβαια στο παλιο καλο Resident Evil! Βγηκε την ιδια εποχη με το 4! Αυτο το παιχνιδι λοιπον ξεκινουσε την ιστορια ΠΡΙΝ απο το πρωτο Resi. Οι κεντρικοι ηρωες ειναι δυο η Rebecca Chambers και ο Billy Coen. Αυτοι οι δυο λοιπον κανανε....Αυτο ειναι θεμα για αλλο post! Ενα μεγαλο παραπονο ειναι για το γιατι δεν ξανα εμφανιστικαν ποτε σε κανενα Resi οι δυο τους! Οριστε λοιπον η ευκαιρια! Ο Billy και η Rebecca ξανα μαζι σε ενα νεο παιχνιδι! Κ νομιζω ολοι θα συμφωνουν σε ενα πραγμα: Ποια καλυτερη πολη στο Residen Evil Universe απο το αθανατο Racoon City! Ξερω εφαγε πυρηνικη στο δοξα πατρι αλλα ακριβως εδω ερχονται οι δυο ηρωες! Πριν φαει την πυρηνικη ομως ειχε ενα zombie infestation! Το οποιο κ καθαρισε ο Leon Kennedy! Γιατι λοιπον να μην παρουν μερος κ τα δυο πιτσουνακια μας? Ο Leon εμεινε σε συγκεκριμενο μερος την πολης! Ας πανε οι δυο τους στο υπολοιπο! Κ εννοειτε survival ετσι? Οχι αυτο το action που μας εχουν επιβαλει! Δεν λεω καλο! Αλλα...το παλιο ειναι αλλιως!!! Σιγουρα! Και στα μεσα του παιχνιδιου λιγο πριν το τελειωσεις να κ ενα χρονομετρο! Ο πυρηνικος ολεθρος πλησιαζει! Πρεπει να σωθεις! Εμπρος λοιπον καλα μου ποδαρακια!!! Κ βουρ για το τρενο!!! Οριστε κ ενα bonus objective για το game! Ακουτε οτι η Mila Jovovich ειναι στην πολη! Τρεξε και τεμαχισε την με κουταλι πριν βγαλει τα εκτρωματα!!!!

Κ εγω επισης δεν το εχω το 6! Αλλα το θελω! ελπιζω να ειναι καλυτερο του 5 παντως....

Comment

Working...
                              X