Announcement

Collapse
No announcement yet.

Playstation 4 - Επίσημο Θέμα

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  •  
  • Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Playstation 4 - Επίσημο Θέμα

Σίγουρα το σημερινό βράδυ έχει ενδιαφέρον από gaming πλευράς (και όχι μόνο για το Bioshock Infinity που είναι Gold!).

Αν αποφασίσετε ότι θέλετε να δείτε τί θα ανακοινώσει η Sony, θα βρείτε αρκετά λινκ που μεταδίδουν απευθείας την παρουσίαση, στις 01.00 ξημερώματα Πέμπτης ώρα Ελλάδος.

Παραθέτω μερικά λινκ και περιμένω τα σχόλιά σας, ανάλογα πάντα και με το τί θα δούμε.
    Μέχρι την ανακοίνωση του επόμενου Xbox, that is...

http://www.computerandvideogames.com...playstation-4/

http://www.gamesindustry.biz/article...european-daily

Αν βρείτε και άλλα λινκ με απευθείας μετάδοση εικόνας/ήχου, παρακαλώ μοιραστείτε τα.
    Δουλειά μέσα στη βδομάδα, fun το ΣΚ.

Απάντηση: Next Playstation - Οι ανακοινώσεις

Μόλις τελείωσε το stream της παρουσίασης και θα παραθέσω τις απόψεις μου (λες και νοιάζεται κανείς ρε, χαχα!).

Από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών είμαι το λιγότερο εντυπωσιασμένος, αν και σε κάποια σημεία φαίνεται ότι η Sony πάει να ξαναπέσει στις παγίδες που έπεσε και παλαιότερα. Αρχικά η συνεργασία με την GaiKai θα επιφέρει μεγάλη ταχύτητα και ευκολία με τα downloads από το marketplace. Καθ' όλη την διάρκεια της παρουσίασης, όλοι οι developers τόνιζαν την ευκολία δημιουργίας παιχνιδιών για το PS4, κάτι που θα αποτελέσει μεγάλη βελτίωση με το PS3 που ήταν αρκετά πιο "δύσκολο" σε σχέση με το Xbox 360. Τα αναμενόμενα exclusives που προφανώς θα είναι και launch titles φαίνονται απίστευτα. Ασχολίαστη η συνεργασία Blizzard και Bungie με την Sony, οι υπόλοιπες εταιρίες φαίνονται κομπλέ.
    Με ενόχλησε σημαντικά η βαρύτητα που έδωσαν (πάλι) στο inner cross-platforming, δηλαδή το να μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια του PS4 μέσω του PS Vita κτλ. Δεν μας αρέσει, δεν το κάνει κανείς, δεν έχει νόημα. Πολύ καλή η ιδέα με το streaming/spectating, αλλά πάλι έχασαν την ουσία, καθώς 8/10 φορές, δεν θες να δεις gameplay από φίλους σου, αλλά από γνωστούς "μεγάλους" gamers. Εκτός αν ο αριθμός των φίλων που μπορεί να έχει κανείς είναι απεριόριστος, σε φάση Twitter ή Facebook, οπότε όλο αυτό το σκηνικό θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, θυμίζοντας το Twitch. Προσωπικά, δεν με ενθουσίασε ολη αυτή η στροφή του PSN προς πιο κοινωνικό λειτουργικό. Θα μου άρεσε εαν είχε την δική του δομή σαν social media, το οποίο και θα μπορούσες να συνδέσεις με το Facebook, το Ustream ή το Twitter.
    Αυτά μέχρι στιγμής, ίσως να επανέλθω αν μου έρθει τίποτα που δεν έχω αναφέρει.
    Υ.Γ. Μερικοί από μας πέσαμε μέσα ως προς το πότε θα βγει, να δούμε αν θα πέσουμε μέσα και στην τιμή.

Comment

και εγω μια απο τα ίδια λιγο που ειδα δεν ενθουσιάστηκα...
      το shockwave4 αθλιο εμφανισιακά...

απ οτι κατάλαβα και με το watch dog θα υπάρχει συμβατότητα με τις πσ3-πσ4..
      yo

Comment

Ας βαλουν οτι θελουν μεσα στις κονσολες, εαν οι τιμες δεν ειναι προσιτες (~400 €) προβλεπω οτι δεν θα ειναι τοσο επιτυχημενα οσο οι προηγουμενες κονσολες,
        κατι που ενισχυεται για το PS4 και απο το γεγονος πως δεν θα εχει αντιστροφη συμβατοτητα με τιτλους του PS3 (και ειναι λιγο καπως να σου λενε πχ πως ολα τα discs που αγορασες τοτε ειναι πλεον αχρηστα)

Επισης, ανακυκλωση, πολυ ανακυκλωση (κυριως σε FPS games), οπου με εξαιρεση το νεο ΙΡ της Bungie, παλι θα κανουμε ανασκαφες σε franchise απο την αρχαιοτητα του gaming (HL3, Killzone, CoD κλπ)

Comment

Δεν περίμενα ότι θα έβλεπα ποτέ τον Master Chief σε παρουσίαση της Sony πάντως. Το γυαλί μεταξύ Microsoft - Bungie πρέπει να έχει ραγίσει για τα καλά.

Πάντως ένα πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι η Sony έχει deals για exclusive content και άλλες προσφορές με τα παιχνίδια που εμένα με ψήνουν, ενώ η MS αναλώνεται στο CoD και βασίζεται σε αυτό για την επιβίωση της κονσόλας της. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Να δούμε σε 6-8 εβδομάδες τι θα μας δείξουν και αυτοί.
          Last edited by anesthesique; 21 February 2013, 13:20.

"Live your Greece in Myth"

Originally posted by MeLtingBrAinZ
          εδώ βλέπουμε τον anesthesique διαβάζοντας τα leaks του halo 4

Comment

Απ'ότι φαινεται η sony και η Ms μετέφεραν τον πόλεμο τους μεταξύ της bungie και της 343 ε? Θέλω να δω το destiny να βγει την ιδια μερα με το halo 5! Πυρηνικός πόλεμος!!!

Comment

πλεον τα χειριστηρια εγιναν πιο ακριβα απο τις κονσολες XD
              For every task , there is a perfect tool

Comment

Οι δικές μου εντυπώσεις είναι οι καλύτερες. Το μηχάνημα φαίνεται τουμπανάκι, το controller είναι πανέμορφο, αρκετά παιχνίδια και νέα features.

H Sony άνοιξε τον δρόμο για την νέα γενιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Comment

[quote=anesthesique;291968]Δεν περίμενα ότι θα έβλεπα ποτέ τον Master Chief σε παρουσίαση της Sony πάντως. Το γυαλί μεταξύ Microsoft - Bungie πρέπει να έχει ραγίσει για τα καλά.

Φαντάσου τι θα τους έκανε η Microsoft τόσο καιρό. Τι συκώτια θα τους είχε φάει.

Comment

Σημαντικο ειναι οτι η Σονυ αφησε τον cell και εβαλε amd. Τερμα πια τα κακης ποιοτητας ports

Comment

Originally posted by anesthesique View Post
                      Δεν περίμενα ότι θα έβλεπα ποτέ τον Master Chief σε παρουσίαση της Sony πάντως. Το γυαλί μεταξύ Microsoft - Bungie πρέπει να έχει ραγίσει για τα καλά.

Πάντως ένα πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι η Sony έχει deals για exclusive content και άλλες προσφορές με τα παιχνίδια που εμένα με ψήνουν, ενώ η MS αναλώνεται στο CoD και βασίζεται σε αυτό για την επιβίωση της κονσόλας της. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Να δούμε σε 6-8 εβδομάδες τι θα μας δείξουν και αυτοί.

καλησπερα φιλε μου τι εννοεις σε 6-8εβδομαδες ετοιμαζει η microsoft αντιστοιχη παρουσιαση γνωριζεις κατι; γιατι αφησαν την ακατανομαστη να παρουσιασει πρωτη;
                      Xbox Gamercards

Comment

Originally posted by Iordanis Hellas View Post
                        καλησπερα φιλε μου τι εννοεις σε 6-8εβδομαδες ετοιμαζει η microsoft αντιστοιχη παρουσιαση γνωριζεις κατι; γιατι αφησαν την ακατανομαστη να παρουσιασει πρωτη;
                        Όχι κάτι σίγουρο, αλλά ακούγεται ότι κάτι τέτοιο θα παιχτεί. Ότι δεν θα περιμένει μέχρι την E3. Εϊδωμεν!

"Live your Greece in Myth"

Originally posted by MeLtingBrAinZ
                        εδώ βλέπουμε τον anesthesique διαβάζοντας τα leaks του halo 4

Comment

αν ισχυουν αυτα της microsoft περι μεταχειρισμενων και περι αχρηστευσης της κονσολας ανευ ιντερνετ,θα με κραταει μονο το χειριστηριο σε σχεση με την αθλιοτητα της sony και τα XBOX Live Parties.με το ζορι.αναμενω την παρουσιαση διοτι αν παρουσιασουν μηχανακι για 12χρονα αμερικανακια που εχουν μονιμως 100αρα συνδεση στο ιντερνετ και χοροπηδανε μπροστα στο kinect, δε με βλεπω να μενω στο ΧΒΟΧ.

αν δε μερικοι φιλοι του Live το γυρισουν σε PS4 για τους ιδιους λογους,ΧΒΟΧ δε ξανα αγοραζω

Comment

Περι μεταχειρισμενων ειχαν βγει φημες για το playstation δεν εχω ακουσει κατι για το χβοχ... Δικιο εχεις σε αυτα που λες, αλλα περιμενουμε προς το παρον

Comment

Tι σημαινει "μεταχειρισμενο"??
                              Μπερδευτηκα! @[email protected]

Comment

Previously entered content was automatically saved. Restore or Discard.
                              Auto-Saved
                              x
                              Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Remove  
                              x
                              x

Poso kani ena ke ena

Working...
                              X