Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρώτες πληροφορίες για Privacy, Connectivity και Licenses στο Xbox One

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Απάντηση: Πρώτες πληροφορίες για Privacy, Connectivity και Licenses στο Xbox One

Επισης η Μάικροσοφτ, ανακοινωσε πως θα διαθετει ενα νεο limited edition μοντελο του 360 για να γιορτασει τις νεες κατασκοπευτικες-φασιστικες τεχνολογιες που θα ενσωματωσει το ΧΒΟΧ-1, με τιμη λιανικης που θα ξεκιναει απο τα 88 μαρκα

@Μαουι, το δορυφορικο ιντερνετ πιανει μαξιμουμ 3-4 mbit και απο τιμη 3 φορες του vdsl. Η λυση ειναι ειτε VDSL 25+ mbit ή FTTH (fiber-to-the-home), που και τα 2 στην Ελλαδα του 2013 απαιτουν σχεδον το ημιση και βαλε του βασικου μισθου πλεον

Επισης:
    Last edited by MitsosGate13; 7 June 2013, 13:39.

Comment

Απάντηση: Πρώτες πληροφορίες για Privacy, Connectivity και Licenses στο Xbox One

κλεινω προς το PS4 μερα με τη μερα ολο και περισσοτερο. για τα μεταχειρισμενα με ενοχλει παρα πολυ αλλα ακομη περισσοτερο το always online και το 1.5mb που θελει.

ανταπτορας χειριστηριου xbone στο PS4 και φυγαμε....το εχασε η microsoft.και το ειχε χασει απο την παρουσιαση.

το μονο που ηθελα ως φανατικος του 360 ηταν μια καινουρια κονσολα για να παιζω καινουρια παιχνιδια με καλυτερα γραφικα και καλυτερο ΑΙ. αν εκανε και επιπλεον πραγματα οκ ευπροσδεκτα. αλλα κατ επιλογην

η microsoft μου επιβαλλει επιπλεον κοστος με το κινεκτ, μου επιβαλλει να παιζω οποτε θελει αυτη με το always online.

θελω να πληρωσω vdsl. αλλα πρωτον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ και δευτερον ακομη και να υπηρχε, ειναι πανακριβο.

μενουμε σε μια χωρα οπου το vdsl δεν ειναι καν διαθεσιμο στην πρωτευουσα της, ποσο δε μαλλον στην περιφερεια και σε χωρια. οπου ειναι διαθεσιμο, ειναι πανακριβο.

δε γινεται να θελω να παρω την κονσολα στο πατρικο μου σπιτι ή στο εξοχικο μου και οχι απλα να μου επιβαλλουν να εχω ιντερνετ, αλλα να εχω vdsl παντου για να μπορω να παιξω.

οι ανθρωποι ειναι παρανοϊκοι. και αυτο που λενε οτι θελουν "μονο" 1.5mb ξανα λεω οτι ειναι καραγκιοζιλικι. ναι ειναι μονο 1.5mb αν εχεις 30αρα συνδεση και βαλε. αλλιως με 24αρα ειτε αυτη σημαινει 12 πραγματικα ειτε 16 πραγματικα(σπανιως παραπανω) και μαλιστα σταθερα αυτα τα 12 και τα 16 χωρις αποσυνδεσεις, δε γινεται να παιξεις μουλτι με αυτη την κονσολα.

1.5mb η κονσολα, +bandwidth για το παρτυ +bandwidth για το multiplayer. μηπως 30αρα συνδεση ειναι λιγο τελικα?.......

Comment

και εγώ προς ps4 το βλέπω, το θέμα είναι να περιμένουμε να δούμε κ από εκείνη τη μεριά πως θα αντιμετωπίσουν τους καταναλωτές κ μετά αποφασίζουμε.
        sigpic

Comment

τα μεταχειρισμενα μαλλον θα ειναι το ιδιο.το always online υποθετω πως οχι. αρα αρκει για οποιον λογικο ελληνα gamer να κινηθει προς τα εκει.

αν και η sony θελει always online, δεν αγοραζω κανενα απο τα δυο

Comment

(h σύνδεση μου ειναι 24αρα...)
            με τετοιο νετ δεν παμε πουθενα.... ας ελπιζω στο τομεα always online η σονι να ακολουθήσει αλλαη πορεία...
            yo

Comment

http://kotaku.com/can-your-network-h...rien-511780190

κοιταξτε με τι γραμμες βαρανε οι αμερικανοι

neo7101 με τετοιες γραμμες και χειροτερες πυροβολαμε ολοι μας. αυτη η γραμμη δεν κανει ουτε κατα διανοια αμα το xbone σου ρουφαει το 1.5mb. το ping απο 88 θα φτασει 200. εγω εχω χειροτερη γραμμη απο αυτο

Comment

Να σου πω τι πιστεύω. Αν η Sony κινηθεί προς το δρόμο της Ms, τότε θα μείνουμε με το xbox 360 κ αγοράζουμε μια από τις 2 κονσόλες μετά από μερικά χρόνια, μόλις πέσουν οι τιμές τους ως κάτι χαλαρό κ γνωρίζοντας πλέον τις ιδιαιτερότητές τους.
                sigpic

Comment

Originally posted by ANGER2244 GR View Post

αν και η sony θελει always online, δεν αγοραζω κανενα απο τα δυο
                  Και εγώ το ιδιο , μένω στο xbox 360 και στο ps3. Δόξα το Θεό εχoυν αρκετά παιχνίδια για παίξιμο, οπότε για 1 χρονο με καλύπτουν, από εκεί και πέρα βλέπουμε και κάνουμε.
                  Αν δούνε μειωμένες πωλήσεις στη Μ$ , πιστεύω να αλλάξουν τα πράγματα, το ίδιο ισχύει και για τη σονυ.

Τα λεφτά μου δεν θα τα δούνε ούτε σε φωτογραφία......

Comment

ετσι το βλεπω κι εγω. μενω με το 360 και ΑΝ διατεθει vdsl σε λογικη τιμη το συζηταω για κατι αλλο. ακομα και με vdsl βεβαια το ALWAYS ONLINE με AΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ.

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι αν η sony δεν εχει always online, θα κινηθω προς PS4

Comment

Προσωπικά δεν νομίζω ότι αυτό το 1.5 Mbps θα είναι τόσο πολύ. Τους τελευταίους μήνες έχω δοκιμάσει να παίξω Xbox με ανοιχτό PC συνδεδεμένο ταυτόχρονο στο ίδιο router και δεν αισθάνθηκα κάποια διαφορά, ακόμα και σε p2p based παιχνίδι.
                      Το θέμα δεν είναι πόσο bandwidth δεσμεύει, αλλά το ότι...το δεσμεύει, το χρειάζεται. Δηλαδή αν δεν έχεις internet, "συγνώμη, αλλά δεν!" Είναι πραγματικά παράνοια για όσους θέλουν να παίρνουν το One μαζί τους όταν πάνε διακοπές, σε μέρη που δεν παίζει internet. Γενικά, το always online και το Cloud, προκαλούν προβλήματα μόνο σε αυτούς που θέλουν να παίζουν και στα εξοχικά/χωριά τους ή στις διακοπές γενικά μακριά από το σπίτι τους.
                      Στα των μεταχειρισμένων τώρα, πιστεύω ότι είμαστε όλοι στην θέση να καταλάβουμε ότι αυτό που γινόταν με το Gamespot (γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν ηταν τοσο έντονο), ήταν επιβλαβές για την βιομηχανία, καθώς μια μονάδα, "έκανε" για έναν, δυο, πέντε, δέκα παίκτες, με το Gamespot να τσεπώνει τα λεφτά ξανά και ξανά και το studio να μην παίρνει τίποτα. Σίγουρα είναι μα****α να μην μπορείς να το δανείσεις σε άνω του ενός φίλους σου και να στο ξαναδώσουν, αλλά όσο αναφορά το νέο σύστημα trade-in, είμαι σύμφωνος γιατί και θα μου δίνεται κάτι πίσω και το παιχνίδι θα το διαχειρίζεται το studio και όχι ο κάθε gamespotάς.
                      Βέβαια, μου φαίνεται πολύ απίθανο να γίνεται αυτή η φάση μόνο με το One. Δηλαδή οι εταιρίες ανάπτυξης θα έχουν χασούρα από το Ps4? Ποιά η λογική στο να "στρώνεις" την μια κονσόλα και την άλλη να την έχεις χύμα στο κύμα?
                      Από όσα διαβάζω και εγώ όπως και ο Νίκος/Anger2244 είμαι μέρα με την μέρα πιο κοντά στο PS4. Και είναι κρίμα γιατί μιλάμε για πολύ καλά exclusives του Xbox και πολύ καλύτερο χειριστήριο...

Comment

προσεξτε οτι λεει faster than 60% of GR. καταλαβαινετε τι γινεται. και αυτο ειναι speedtest αμα μπειτε στην ΕΕΤΤ θα κλαψετε
                        Last edited by ANGER2244 GR; 7 June 2013, 14:41.

Comment

cancel με 1.5mb δεσμευμενο καηκες. υπαρχει διαφορα στο να εχεις ανοιχτο τον υπολογιστη και στο να χανεις ετσι κι αλλιως αυτο το bandwidth. ειλικρινα, παιξε ενω κατεβαζεις torrent. κλειδωσε το προγραμμα torrent να κατεβαζει με μαξ 300kb και μπες να παιξεις. αν τα καταφερεις πες μου.

για να καταλαβεις, αν ειμαστε σε παρτυ 4-5 ατομα και ΕΝΑΣ κατεβαζει τορρεντ, εχουμε προβλημα ΟΛΟΙ μας στο παρτυ.

Comment

Mia xara einai to xbox360.Vgike h paixnidara me ta zombie twra augousto splinter cell,septemvri diablo kai meta pro 2014 Kai na doume kai stin e3 ti allo. Gia kana 1 me 2 xronia tha eimaste ok

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
                            Xbox Gamercards

Comment

Κέντρο Πάτρας:

Comment

αρχοντας. απο μενα καλυτερα. δες το λινκ που εβαλα τις γραμμες. τα 20αρια ειναι μινιμουμ

Comment

Working...
                                X