Announcement

Collapse
No announcement yet.

Microsoft Press Conference E3 2015 - Όλες οι ανακοινώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  •  
  • Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Microsoft Press Conference E3 2015 - Όλες οι ανακοινώσεις

προσθέτω πραγματάκια που είδαμε τώρα - γενικά γεμάτη παρουσίαση και με αρκετές εκπλήξεις που κατάφεραν να κρατήσουν

xxx

... έχει και άλλα νέα το ανανεώνω τώρα. Ντάξει, παράλληλα βλέπω και το live coverage του YouTube το οποίο εκπέμπει απευθείας από το LA.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=aBM5nzJ5Bws[/ame]

Εντυπώσεις; Το είδατε;

Επίσης καλύτερο streaming σε σχέση με άλλες χρονιές.
    Δουλειά μέσα στη βδομάδα, fun το ΣΚ.

Απάντηση: Microsoft Press Conference E3 2015 - Όλες οι ανακοινώσεις

ειδα καλα??θα μπορουμε να παιξουμε τα παιχνιδια 360 στο one
    εχουμε λεπτομεριες?
    mydyingbride

Comment

Originally posted by GeoDio View Post
      ειδα καλα??θα μπορουμε να παιξουμε τα παιχνιδια 360 στο one
      εχουμε λεπτομεριες?
      Καλά είδες Γιώργο. Και για εμένα αυτό ήταν το "μεγάλο νέο".
      Αν άκουσα καλά πάντως (δεν το έψαξα παραπάνω), είπε "available for everyone this holiday". Οπότε φαντάζομαι κατα τα Χριστούγεννα. Έκτος αν παίζει και άλλο "holiday" ενδιάμεσα.
      Είναι και λίγο περίεργοι αυτοί οι Αμερικάνοι..

Comment

πιστευω εκμηδενησαν την αξια του 360 με αυτο το τροπο.κ μαλλον δν τους ενδιαφερει να πουλησουν αλλα.αν και οι αποριες καλα κρατουν.
        θα παιζουν ολα τα παιχνιδια?το online θα ισχυει?οσα games αποκτησαμε απο gold στο 360 θα περασουν στο one?τα γραφικα θα ειναι ιδια ή one?
        αχ μας αναστάτωσαν τα παιδια...
        mydyingbride

Comment

Τα γραφικά θα ειναι ακριβώς όπως στο 360 το είπαν ξεκάθαρα καθώς οτι θα υπαρχει κανονικα και online.

Αυτο που δεν είπαν ειναι τι γίνεται με παιχνίδια που η άδεια βρίσκεται στην κονσολα και οχι στο account .

Π.χ το δικό μου 360 εχει πανω απο 50 παιχνίδια αλλα δεν εχω πλέον το account με το οποίο τα αγόρασα.

Υπάρχουν όμως κανονικα στην κονσολα και παίζει οποίο account θες.

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;;
          sigpic

Comment

Originally posted by Original GR View Post
            Τα γραφικά θα ειναι ακριβώς όπως στο 360 το είπαν ξεκάθαρα καθώς οτι θα υπαρχει κανονικα και online.

Αυτο που δεν είπαν ειναι τι γίνεται με παιχνίδια που η άδεια βρίσκεται στην κονσολα και οχι στο account .

Π.χ το δικό μου 360 εχει πανω απο 50 παιχνίδια αλλα δεν εχω πλέον το account με το οποίο τα αγόρασα.

Υπάρχουν όμως κανονικα στην κονσολα και παίζει οποίο account θες.

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;;
            Λογικα θα χρειαστει να βρεις τον κωδικο του λογαριασμου με τον οποιο ειναι αγορασμενα. Αφου ειναι digital δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος

Comment

Αν γίνει αυτό πράξη, να μεταφερθούν τα παιχνίδια του 360 στο ΟΝΕ χωρίς ημίμετρα, δηλαδή να μπορώ να χρησιμοποιώ το δισκάκι του 360 στο ΟΝΕ, καθώς και να μου δοθούν τα παιχνίδια που έχω στο σκληρό του 360 (μέσω προφίλ) στο ΟΝΕ, θα είναι τρομερή καινοτομία και θα είναι ένας από τους λόγους που θα επισπεύσω την αγορά του ΟΝΕ.
              Προσωπικά, δεν θα έχω και την απαίτηση να έχω τα ίδια γραφικά, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Σούπερ νέα.
              Και αν διάβασα καλά, "Gears of war 4 coming holiday 2016" και το Elite Controller να μας έρχεται νωρίτερα, λογικά μαζί με καμία καλλωπισμένη νέα κονσόλα.
              Αυτά και αν είναι hot news.
              sigpic

Comment

Originally posted by TheBlackDogGr View Post
                Λογικα θα χρειαστει να βρεις τον κωδικο του λογαριασμου με τον οποιο ειναι αγορασμενα. Αφου ειναι digital δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος

Δεν γίνεται,αυτο το account μοσχοπουληθηκε μαζί με gamer score Παιχνίδια κ οτιδήποτε αλλο ειχε.

Τωρα θα μου πεις αφου το πούλησες τι ψάχνεις,αλλα η απάντηση ειναι οτι η ms έδινε 2 άδειες στα games του 360.

1 στο account και 1 στην κονσολα!
                sigpic

Comment

Aloooo...

Είδα χθες την παρουσίαση της MS και ομολογώ ότι είχα καιρό να ευχαριστηθώ με ένα δικό της γεγονός σε τέτοιο βαθμό μάλιστα. ΟΚ, κάποια πράγματα μου είναι κάπως αδιάφορα πια, αλλά ήταν μία παρουσίαση γεμάτη από υλικό για παίκτες και μόνο για αυτούς, καθώς νομίζω διένυσε έναν απίστευτο δρόμο από την πρώτη παρουσίαση του One μέχρι την χθεσινή και δείχνει να αφουκράζεται αυτούς που την στήριξαν στο 360. Έχω την αίσθηση ότι εχει βελτιώσει κατά πολύ αυτό το αρχικό έκτρωμα που παρουσίασε προ διετίας, amazing αν μου το έλεγαν τότε δεν θα το πίστευα.

Το νέο χειριστήριο δείχνει ενδιαφέρον (αν και την έχουν ήδη προλάβει άλλοι 3rd party) αλλά παραμένει απίστευτα ακριβό για αυτό που είναι. Περιφερειακό των 150€, είναι λίγο ακριβό νομίζω, δε πα να κάνει παπάδες, η τιμολόγηση του θα πρέπει να εξομαλυνθεί κάποια στιγμή για να γίνει πιο mainstream.

Το native BC είναι μεν λίγο αργά που έρχεται, ενώ επίσης δεν νομίζω ότι κάποιος πήρε next gen κονσόλα για να παίζει παλιά παιχνίδια ειδικά αν είναι κάτοχος του 360 ΑΛΛΑ, για κάποιον που έχει μεγάλη βιβλιοθήκη από το 360 και μάλιστα σε arcades πολύ περισσότερο, νομίζω είναι ένα απίστευτο και απρόσμενο δώρο, τσάμπα, χωρίς συνδρομές, κλπ paywalls. Είναι θετικό...

Από παιχνίδια τώρα, έχω προσωπικά βαρεθεί τα πιο πολλά επαναλαμβανόμενα IPs (πλην του Forza) οπότε επικέντρωσα στα φρέσκα, λιγοστά αλλά υποσχόμενα πολλά. Ποικιλία όμως υπάρχει για όλα τα γούστα και αυτό είναι καλό.

Τα "νέα κόλπα" όπως VR κλπ μου είναι επί της παρουσης παντελώς αδιάφορα από όπου κι αν προέρχονται, ειδικά στις τιμές που προβλέπονται και με τη συνοδεία των τίτλων που τα προωθούν, οπότε δεν θα με δείτε για καιρό να τα σχολιάζω θετικά πουθενά. Γκίμικς για λίγους και βλέπουμε τι θα προσφέρουν εν καιρό (αν προσφέρουν ποτέ κάτι ενδιαφέρον, βλ. Kinect/move/etc).

Αυτά, είχα μία καλή ευκαιρία να γράψω κάτι στο φόρουμ και δεν ήθελα να την χάσω. Ωραία η φετινή παρουσίαση της MS, ενώ και η γενικά η φετινή Ε3 ήταν πάρα πολύ καλή. Ο ανταγωνισμός κάνει καλό... έρχονται και άλλες εκθέσεις/εκδηλώσεις.

Comment

Πολύ δυναμική παρουσία φέτος της MS. Μας προετοίμαζαν τον προηγούμενο καιρό και ελπίζω να μην σταματίσουν στην E3 αλλά να δούμε περισσότερα. Η κρυφή μου επιθυμία να έχω στην διάθεσή τους τίτλους που έχω αποκτήσει στο live γίνεται πραγματικότητα! Το χειριστήριο φανταστικό και νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε κάτι τέτοιο από μη 3d party εταιρεία!΄

Για τα γραφικά που λέτε μερικοί μιλάμε για απλή συμβατότητα οπότε θα παίζουμε τα ίδια παινίδια χωρίς αλλαγές όπως και σε αντίστοιχες περιπτώσεις! Επίσης ούτε 360 killer θα είναι όπως δεν ήταν το ps3 για το ps2 ή για το ds το 3ds κοκ.!

Για το ReCore δεν μπορούμε να πούμε ακόμα πολλά αλλά ελπίζω να υπάρξει συνέχεια με νέα IPs (όχι απαραίτητα exclusive)!

Comment

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια,αλλα δεν θα ειναι ολα τα παιχνιδια του 360 διαθεσιμα στο one αλλα ενα μεριδιο,φανταζομαι ολα τα ΑΑΑ παιχνιδια.
                      Αλλα ειδατε απο το ,δεν γινετε να παιξεις παιχνιδια χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο δεν μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια του 360 στο one ,φτασαμε στο σημερα,που μονο φραπε εμεινε να κανει το One .
                      Υπηρχαν πολλες δυνατοτητες απο την 1η μερα και σιγουρα θα μπορουσαν να το κανουν αυτο πιο νωρις...αλλα λογικα θελουν να δινουν απο κατι καθε χρονο ,παρα να τα δωσουν ολα μαζι.

Γενικα αυτη η Ε3 ηταν πολυ δυνατη...απο την Bethesda μεχρι τωρα.
                      Θα εβαζα ενα solid 8/10 στην MS φετως.

υ.γ το Hallo ...κατι μου θυμιζει....α ναι COD.

Comment

Δεν ήταν η καλύτερη Ε3 που έχω δει, αλλά είχε τις στιγες της.
                        Χαίρομαι για την συνεχή βελτίωση του Χ1 και μακάρι ο ανταγωνισμός να μας φέρει περισσότερα οφέλη.
                        sigpic
                        ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΩΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ,
                        ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΑΚΟΜΗ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!

Comment

Να προσθέσω. Ότι αγαπημένα σημεία της παρουσίασης είναι: Cuphead (τρελάθηκα!), rare Colection, gears 4, tomb raider.
                          Σε σύνολο ανάμεσα στις τρεις εταιρίες (Sony, Microsoft, Nintendo) το Xbox είχε την πιο πλήρη παρουσίαση για τα δικά μου γούστα.
                          Η συμβατοτητα με το 360 αν επεκταθεί και δεν μείνει στα χαρτιά (ξεκίνησε με κάποια παιχνίδια αλλά δεν προστέθηκαν πολλά όπως είχε προαγγελθει) όπως έγινε με το 360 και το αρχικό xbox θα γίνει μια εξαιρετική προσθήκη.
                          Το μέλλον αναμένεται καλό!
                          sigpic
                          ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΩΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ,
                          ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΑΚΟΜΗ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!

Comment

Previously entered content was automatically saved. Restore or Discard.
                          Auto-Saved
                          x
                          Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Remove  
                          x
                          x

Poso kani ena ke ena

Working...
                          X