Announcement

Collapse
No announcement yet.

Forthnet: Αναβάθμιση υπηρεσίας ADSL

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Forthnet: Αναβάθμιση υπηρεσίας ADSL

Στα πλαίσια της συνεχούς προσπάθειας της FORTHnet για παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου, την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου στις 6 π.μ. είναι προγραμματισμένη αναβάθμιση της κεντρικής διασύνδεσης με το δίκτυο ADSL του ΟΤΕ στα 2Gbps. Οι εργασίες θα διαρκέσουν μία με δύο ώρες, κατά την διάρκεια των οποίων η υπηρεσία ADSL θα παρουσιάζει μειωμένη απόδοση και θα παρατηρούνται διακοπές της υπηρεσίας για διαστήματα 5-10 λεπτών. Οι εργασίες θα επηρεάσουν όλους τους χρήστες ADSL. Επιπλέον για μικρό χρονιό διάστημα 2-3 λεπτών θα διακοπεί και η παροχή πρόσβασης στο Internet στους χρήστες dialup μέσω PSTN ή ISDN. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

Απάντηση: Forthnet: Αναβάθμιση υπηρεσίας ADSL

einai sigouro oti tha ginh ayto?

Comment

H forthnet τον παi$%# και γέ#$%$ κιόλας εδώ και κάνα δύο βδομάδες. Στα speedtests μου βγάζει αποτελέσματα 150kbps και την κατηφόρα σαν νά χα ISDN, ενώ πληρώνω για 1mbit. Παίρνω τις πωλήσεις, περιμένω κάνα εικοσάλεπτο, με βάζουν να απευθυνθώ στο αντίστοιχο τμήμα στους τεχνικούς, περιμένω και κει άλλο τόσο και μετά μου λένε θα με πάρει ο τεχνικός εντός δεκαλέπτου. Με παίρνει λοιπόν στο μισάωρο και μου λέει ότι συγγνώμγη, αντιμετωπίζουμε γενικό προβλημα σε όλη την Ελλάδα και θα διορθωθείαπό την προηγούμενη Κυριακή.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΒΑΖΕΤΕ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ!

Αφού τα'χουν τσεπώσει για τους επόμενους δύο μήνες, λογικό είναι να γράφουν τον πελάτη, Ελλάδα η χώρα της αρπαχτής!
      Mάθετε επιτέλους να χάνετε! Εγώ ξέρω και δε χρειάζεται να μου το θυμίζετε

Comment

150kbyte ine para poli gia 1024... ektos kai an sou dini kbits pou den to nomizo

plironis gia 6mbit kai oxi 6mbyte
        Last edited by VirusSnake; 1 February 2006, 22:32.
        Computer games don't affect kids;
        I mean if Pac-Man affected us as kids,
        we'd all be running around in darkened rooms,
        munching magic pills and listening to
        repetitive electronic music.

Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989

Angry Cockroaches
        Cucarachas enojadas
        Fumando Marijuana
        Buscando una Fiesta
        Y un kilo de Coc-a

Cucarachas fumando
        Marijuana

Comment

Durex,γενικως το Ιντερνετ τις τελευταιες μερες σερνεται στην Ελλαδα.Ετοιμαζουν αναβαθμισεις ειπαν,γι αυτο...Για να δουμε τι θα γινει!

Εγω με Οτενετ στη Νεα Σμυρνη ειμαι ετσι και ετσι...

Comment

dld me 1 mbit me posa kbytes thelete na katebazete

Angry Cockroaches
            Cucarachas enojadas
            Fumando Marijuana
            Buscando una Fiesta
            Y un kilo de Coc-a

Cucarachas fumando
            Marijuana

Comment

Εμενα κατεβαζει με 116KB/s στα 1024/256 Οτενετ

Comment

mia xara ise.....o durex leei 150kbs

Angry Cockroaches
                Cucarachas enojadas
                Fumando Marijuana
                Buscando una Fiesta
                Y un kilo de Coc-a

Cucarachas fumando
                Marijuana

Comment

Virus αν ηταν 150KB/s θα ηταν ευχαριστημενος,αλλα το οριο στο 1Mbit ειναι τα 116KB/s...Μαλλον εννουσε kilobytes και οχι kilobits...

Comment

δεν εννοώ κάτι διαφορετικό από αυτό που γράφω. Speedtests κάνω σε αυτό το site που που πρότεινε τεχνικός της otenet μετά από πολύ πρήξιμο!
                    http://www.abeltronica.com/PagRec/uk/01/
                    Επιλέγω, Ελλάδα, κάνω 4-5 clicks και έχω 4-5 speedtests.
                    Αποτελέσματα βγάζει σε kbps (και σε kBps), είναι αναλυτικό, απλό και το προτείνω για να κάνετε speedtests.

Δεν έχω δει να' χετε ξαναπει στο forum για το γενικό πρόβλημα που έχουν οι adsl αυτήν την περίοδο, πείτε κάτι περισσότερο αν θέλετε-ξέρετε! Πότε σκοπεύουν να το φτιάξουν, τι φταίει ακριβώς ας πούμε... Επίσης άν γνωρίζετε κάνα site με συγκρίσεις providers ανά περιοχή πείτε και σε μένα που δεν ξέρω! Γιατι από ότι έχει πάρει το αυτί μου δεν υπάρχει καλύτερος γενικά provider, εξαρτάται από την περιοχή!

Comment

Οι άλλοι πελάτες forthnet είστε ευχαριστημένοι τον τελευταίο καιρό;
                      Ή μόνο εγώ σκούζω ότι η forthnet μας δουλεύει;Και να μη φταίει θά'πρεπε να αποζημιώσει με κάποιον τρόπο τους πελάτες της- με ελαφρύνσεις -δώρα εκπτώσεις περισσότερο ενδιαφέρον ίσως, απ'τη στιγμη που και η ίδια αναγνωρίζει ότι δεν τους ικανοποιεί τουλάχιστον όπως πριν.

Comment

Δεν είσαι ο μόνος Γιώργο, και'γω σέρνομαι τη τελευταία εβδομάδα για την ακρίβεια χτες απο albetronica πήρα γύρω στα 150κbytes d/load. Ελπίζω αν όχι απο σήμερα απο αύριο να είναι up and running η forthnet γιατί θα τους πιώ το αίμα.

"Even the life that you have is borrowed..So live your life as if everydays' gon be your last"

Get your own Gamercard Sig.

Comment

Originally posted by durex7
                          Οι άλλοι πελάτες forthnet είστε ευχαριστημένοι τον τελευταίο καιρό;
                          Ή μόνο εγώ σκούζω ότι η forthnet μας δουλεύει;Και να μη φταίει θά'πρεπε να αποζημιώσει με κάποιον τρόπο τους πελάτες της- με ελαφρύνσεις -δώρα εκπτώσεις περισσότερο ενδιαφέρον ίσως, απ'τη στιγμη που και η ίδια αναγνωρίζει ότι δεν τους ικανοποιεί τουλάχιστον όπως πριν.
                          Εγω Γιώργο μένω Γέρακα και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με την Forthnet και ας έχω 384/128.Ούτε στο internet αλλά ούτε και στο Live.
                          Κατεβάζω πάντα με 46.

Comment

Ριξε μια ματια εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=30373 και θα καταλαβεις τι γινεται απο τις 25 Ιανουαριου!!

Ριξε αλλη μια εδω http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=4 για να δεις τι "παιζει" με τους Providers της καθε περιοχης!

Εκανα ενα Speed Test με το site που ειπες σε προηγουμενο ποστ και μου εβγαλε 579kbps(72.47ΚΒ/s) download και 232kbps(29.11ΚΒ/s) upload.

Eκανα και αλλο test και μου εγβαλε 752(94) και 232(29)..

Δες και αυτο το site,ειναι το speedtest της Forthnet http://speedtest.forthnet.gr/

Comment

Χρησιμοποιώ πάνω απο 5 speedtests μαζί και της forthnet, όλα το ίδιο δείξανε πράγμα που δεν έχει ξαναγίνει, συνήθως κάποιο απο όλα θα είναι φορτωμένο αν όμως παίρνεις αισχρά αποτελέσματα από όλα τότε είναι πρόβλημα γραμμής.

Στάθη στο albetronica.com το χρησιμοπιώ καιρό θα έπρεπε να σου βγάλει αρκετά παραπάνω. Το χαμήλότερο που θα έπρεπε να έχεις αποτέλεσμα από ελληνικό server για 1024 γραμμή είναι πάνω απο 800kbps (100kb/s).

"Even the life that you have is borrowed..So live your life as if everydays' gon be your last"

Get your own Gamercard Sig.

Comment

Working...
                              X