Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo 2 , 2 χρόνια και κάτι μήνες μετά.....

Collapse
X
  •  
  • Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Halo 2 , 2 χρόνια και κάτι μήνες μετά.....

Έχουν περάσει 2 χρόνια +από τότε που η Bunige τάραξε τα νερά στο χώρο των videogames κυκλοφορόντας στη 9 Νοεμβρίου 2004 το Halo 2 σημειώνοντας πωλήσεις της τάξεως του 2,4 εκατομύρια κομάτια την lunch day!!!!η αλιώς 125,000,000 $ !!!!! πόσο εξωφρενικό για game!!!και έκλεισε τη χρονιά με πωλήσες που εφτασάν τα 6 εκατομύρια κομάτια!!!!!!!!!!!

Ατέλειωτες ώρες live , εκατομύρια matchmaking και πρώτο στα charts του live από τη μέρα που κυκλοφόρησε !

Halo , Halo , Halo , Halo εντάξει είπαμε είναι το καλύτερο fps του ΧΒΟΧ αλλά 2 χρόνια μετά μόνο με 9 νέους χάρτες δεν γίνεται δουλειά...........

Όυτε ένα νέο όπλο??ούτε καινούργια Modes??Μόνο 9 χάρτες και αυτό ήταν όλο για το game το οποίο σήκωσε το ΧΒΟΧ στον ουρανό

Πρωσοπικά θεωρό απαράδεκτο ότι ένα game της τάξεως του Halo 2 δεν είδε κάτι περίσσοτερο από 9 νέες πίστες και αυτές 1 χρόνο +μετά...........

Βάζω να παίξω Halo 2 και το βγάζω μετά από λίγο μιας και έχω σιχαθεί να βλέπω τα ίδια maps................, βαρέθηκα να παίζω με τα ίδια όπλα και τον ίδιο χαρακτήρα κάθε φορά...................

Πραγματικά απορώ πως είναι δυνατόν 2 χρονιά μετά το Halo 2 να εξακολουθεί να παίζεται τόσο πολύ΄??Δεν το βαρέθηκαν

Δεν ξέρω ποια τα σχέδια της MC-Bunige για το 360 όσο αφορά το Halo 3 αλλά αν ακολουθήσουν την ίδια πορεία με το Halo 2 αυτή τη φορά δεν έχουν την ίδια επιτυχία..............

Όχι μόνο για όσο αφορά το Live αλλά και για το ΄τόσο πολυσηζητημένο τέλος του παιχνιδιού.

Μπορεί εσκεμένα να μην ήθελε η Bunige να τελείωσει το Halo 2 , μπορεί το Halo 3 να μην είναι συνέχεια του 2 αλλά prequel

Όπως και να έχει το πράγμα θα είναι κρίμα να δούμε μια από τα ίδια και πόσα άλλα αξιόλογα games να χάνονται στη σκιά του Halo 3!
    http://blogaroume.blogspot.com/

Απάντηση: Halo 2 , 2 χρόνια και κάτι μήνες μετά.....

Εγώ δεν έχω παράπονο.Ακόμα και μετά από τόσο καιρό και χωρίς Live το Halo 2 δεν με έχει κάνει κάνει ακόμα να χάσω το ενδιαφέρον μου.Ήδη εδώ και μία εβδομάδα. το τερμάτισα στο legendary για άλλη μία φορά σε ένα Xbox 360 ενός καινούριου μου φίλου.Ninja Gaiden,Quake 4,Quake 2,Kameo και Condemned θεωρούνται πια τερματισμένα.Ήταν μία εβδομάδα εξαντλητικού gaming.Με βλέπω να μετακομίζω σπίτι του όταν με το καλό βγει το Oblivion.
    All I know is that life is a droll and conflict hastens blood!

Comment

basika auto pou akribos egine me thn Bungie htan to exeis: epidi eidan oti to Halo 2 den edwse auto pou pragmatika perimene o kosmos skeutontousan na bgaloune Halo 2,5 (nai den kano katholou plaka) alla telika apofasisane na ta prosthesoune sto Halo 3 opote pisteuo oti to Halo 3 tha [email protected]#@$% kai epitelous tha klinei thn istoria (thelw na dw thn fatsa tou Master Cheif ) kai meta apo bathies skepsis exo erthei sto symperasma oti mallon to pane gia 2007+ to game giati pragmatika tha einai megalo

Comment

Originally posted by Alpha Sector
        basika auto pou akribos egine me thn Bungie htan to exeis: epidi eidan oti to Halo 2 den edwse auto pou pragmatika perimene o kosmos skeutontousan na bgaloune Halo 2,5 (nai den kano katholou plaka) alla telika apofasisane na ta prosthesoune sto Halo 3 opote pisteuo oti to Halo 3 tha [email protected]#@$% kai epitelous tha klinei thn istoria (thelw na dw thn fatsa tou Master Cheif ) kai meta apo bathies skepsis exo erthei sto symperasma oti mallon to pane gia 2007+ to game giati pragmatika tha einai megalo
        Ε, καλό είναι αυτό. Ας το καθυστερήσουν. Αν βγεί καλό, μας αποζημιώνει.
        Δουλειά μέσα στη βδομάδα, fun το ΣΚ.

Comment

Η Bungie όπως έχω ξαναπει στο παρελθόν αναφέρει (στην περιορισμένη έκδοση του Halo 2) ότι θα ήθελε ακόμα μία καθυστέρηση για το παιχνίδι της ώστε να συμπεριλάβει όλα όσα θα ήθελε.Τέλος πάντων παρά τα όποια προβλήματα ο τίτλος είναι εξαιρετικός από κάθε άποψη και αφήστε μερικούς να λένε ότι το παιχνίδι πάσχει.Όσαν δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Πάω να παίξω Killzone.
          All I know is that life is a droll and conflict hastens blood!

Comment

kai omos pasxei gia ton aploustato logo tou oti den sou deixnei tipota kainourio apo thn maria tou Master Cheif deixnei mono oti einai sthn gh plakononte meta sou ptaei kai ton akuro (kata thn gnomh mou) alien pou telika ginete mia prodosia anamesa tous kai erxonte mazi sou kai skotonete ton arxhgo (stratigo den thimame ti rolo baraei autos sto telos) tous sto telos kai auto htan

enoo WTF ti einai auto stis mises pistes to mono pou kaneis einai na skotoneis kai tipote allo an thimase apo to Halo1 h istoria exelisotane se olo to game kai oxi se 2-3 pistes

Comment

...
              Εμένα μου άρεσε πάντως και ο τρόπος που δινόταν η ιστορία, και οι πίστες... Δε μου άρεσε που έπρεπε να παίξω "με τον κακό" του πρώτου μέρους, αλλά δε θεωρώ ότι το παιχνίδι ήταν υποδεέστερο αυτού που περίμενα...

Comment

ipate oti to halo 3 tha teleionei tin istoria? dld den tha ksanadoume allo halo aktos apo to 3o?

Comment

Originally posted by Max33rw
                  ipate oti to halo 3 tha teleionei tin istoria? dld den tha ksanadoume allo halo aktos apo to 3o?
                  Από ότι έχει ακουστεί, ναι. Και λένε ότι η εισαγωγή του θα είναι ό,τι πιο εντυπωσιακό έχει δει ποτέ η gaming κοινότητα... Hype alert? Θα δείξει...

Comment

Δεν νομιζω Hype γιατι η Bugie ποτε δεν ηταν υποστιρικτης του hype γιατι οτι λεει αυτο κανει και αυτο την κανει πολυ καλη

αντε και μετα το καλοκαιρι θα ρηξουμε το πραγματικο λιωσιμο στο Halo 3 θα βγει και η ταινια του χρονου ποοοοοο χαμος θα γινει Oh God please put your finger on Halo 3

Comment

Δεν νομιζω Hype γιατι η Bugie ποτε δεν ηταν υποστιρικτης του hype γιατι οτι λεει αυτο κανει και αυτο την κανει πολυ καλη

αντε και μετα το καλοκαιρι θα ρηξουμε το πραγματικο λιωσιμο στο Halo 3 θα βγει και η ταινια του χρονου ποοοοοο χαμος θα γινει Oh God please put your finger on Halo 3
                      Ξέρεις γιατί είπα "hype"? Επειδή αυτα είναι ό,τι κυκλοφορεί.. Αν το έλεγε η Bungie, np θα την πίστευα. Τώρα είναι ότι ακούγεται, δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο μπορεί να είναι...
                      Πιστεύω ότι στο Halo 3 θα δούμε πολλά, καλά πράγματα... Αλλά σίγουρα υπάρχει και μια πινελιά hype πάντα σε τέτοιους τίτλους. Θες φήμες που ίσως έχουν "ξεφύγει" από "μέσα", θες ό,τι μπορεί να φαντάζεται ο καθένας...

Comment

Previously entered content was automatically saved. Restore or Discard.
                      Auto-Saved
                      x
                      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Remove  
                      x
                      x

Poso kani ena ke ena

Working...
                      X