Announcement

Collapse
No announcement yet.

THE KING IS DEAD....

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

• Few Few
    replied
    Απάντηση: THE KING IS DEAD....

Akrivws file Petro,akrivws...

Leave a comment:

• p3tran
    replied

προφανως λες οτι το RR6 ειναι πολυ καλο και ευχαριστο ARCADE RACER.
    συμφωνω κι εγω μαζι σου. θελει κι'αυτο την τεχνη του, κι ας μην ειναι τεχνη "οδηγησης"

Leave a comment:

• Few Few
    replied

Hahaha,tipota file,plaka kanw,apla diavasa kati post kai... Gnwrizw oti o kathenas exei kai diaforetika goysta,to thema omws einai oti anaferwmetha se VIDEO GAMES.Ta paixnidia paidia prepei na einai fun panw ap'ola,kai meta otidhpote allo as theloyn.
    Milame gia "realismo"?Dhladh re paidia ti?Opoios paizei kana fps tha prepei na pei "pwpw,mamakia to M16 h' to G3 sto Ghost reacon,exw rixei me pragmatika opla kai xerw egw"?Opoios thelei "realismo" ,yparxei kai h pragmatikothta re [email protected] .
    Thn epomenh fora poy tha valw DOA4 kai Fight night tha arxisw na rixnw direct,uppercut kai roundhouse kick-idia brosta apo thn TV,etsi re paidi moy,gia realismo!
    Eeeeee,eipame,alloi anthrwpoi,alla goysta,sevastotato,ALLA pisteyw oti aytoi poy pragmatika goystaroyn ,paizoyn ta paixnidia gia ayto poy einai,gia thn DIASKEDASH, anexarthtws apo to realismo poy prosferei h' den prosferei to kathe paixnidaki.Dhladh re paidia,otan vlepw posts toy styl ''To Ridge Racer einai moyfaaaaaaa,ti fesi physics einai ayta,poy einai ta licensed cars?'' moy erxetai na kopanisw to kastani moy se kamia myterh gwnia,einai san na peis ''to Bubble Bobble einai MAPA,oi drakoi petane foyskes kai oxi floges (an kai yparxei power-up gi'ayto ) h' ''to Street Fighter den einai realistiko,oi dudes petane fireballs mesa apo ta xeria toys''.
    Sorry paidia gia to mumbling,alla ayta ta ''Pro Evo'',''Colin Mc Rae kai Gt DEN einai paixnidia,einai proionta proselkyshs mazas.
    Liga einai ta KALA paixnidia poy soy afhnoyn kati, kairo meta afoy ta exeis ''termatisei''.
    Metrhmena sta daxtyla apo ena Ninja Turtle einai paixnidia opws Ico,Zone of the enders,Shenmue,MGS,Rez kai alla...
    Syggnwmh gia to off-topic,paw twra na odhghsw to karga-kwlo- ftiagmeno moy Peugeot106/seat ibiza/Opel manta me ta fime tzamia,''eat my dust'' sticker sto windshield kai nuclear shotgun gia exatmish.Ta kathismata einai profanws bucket ths sparco.Epishs o Vin Diesel sto ''the fast and the furious'' eprepe na parei oscar,einai to agaphmeno moy ergo!

Leave a comment:

• p3tran
    replied

τι σ'επιασε ρε fewfew με το rr6?

Leave a comment:

• Few Few
    replied

NAI,alla, Ridge Racer 666666666666666 !!!!!! : )

Leave a comment:

• Darth Destro
    replied

Originally posted by Few Few
    Ridge Racer 6,TO APOLYTO racing sim...

μαλλον πλακα κανετε ε?

Leave a comment:

• morpheus
    replied

Εγω παιδια νομιζω πως η ιστορια εχει δειξει πως αυτος που βγαζει στο εμποριο τελευταιος αυτος κερδιζει.
    saturn,3do παιθαναν απο το playstation που βγηκε αργοτερα.Η Sega μετα εβγαλε το dreamcast μηπως και πιασει λογο του στραπατσου που εφαγε με το saturn.Παιρνει το μακρυ, και χρεωκοπει.Καθεται το playstation για μια 5ετια και σαρωνει.Βγαζει το ps2 και λογο του σαλου του playstation σαρωνει και το ps2.Μετα απο κανενα 2χρονο(αφου ειχε βγει το ps2) βγαζει η Microsoft το xbox και λογο τον δυνατοτητων του μηχανηματος αν και δεν σαρωνει σπαει τον τσαμπουκα του μονοπωλειου της sony.Τι θελω να πω με το τελευταιο.Οτι μετα απο 7 χρονια Sony ενα μηχανημα που βγηκε αργοτερα και απο το πουθενα και μαλιστα απο μια εταιρια που δεν ειχε ασχοληθει στην ιστορια της με consoles εσπασε ενα μονοπωλειο 7 χρονων που ειναι σημαντικη επιτυχια για την microsoft αφου εφτασε κοντα με τις πωλησεις του ps2 παγκοσμιος.(sorry για την ιστορικη αναδρομη. )
    To conclusion που θελω να φτασω ειναι πως καλυτερα να βγει πρωτα το ps3 να δουμε τις τελικες δυνατοτητες του μηχανηματος,να δουμε τις υπηρεσιες που θα προσφερει,(γιατι να σας θυμησω ουτε το xbox υποστηριζε απο την αρχη το live.) και υστερα να βαλουμε τιτλο θεματος ΤΗΕ KING IS DEAD....Εγω θα εβαζα IS THE KING DEAD??(Tι εγραψα παλι!!!! )

Leave a comment:

• p3tran
    replied

το FORZA ειναι καλυτερο απο το GT .-

Leave a comment:

• Ix Vigilante xI
    replied

Originally posted by ADMIRAL GR
    Kai ta GT games to eixane petyxei auto kapote (Ps1) alla apo tote den ekselyxthikan pote! (thimizo oti sto GT4 pou to theoreis ------... edeixne oti etrexes me 200km kai stin othoni nomizes oti pigaines me 60km.... opos kai pola alla lathi...)

PS. Se auto to post apantise mixanikos autokiniton....
    Thank you.
    πολυ σωστα λες για το GT4 αλλα τι 200χιλ με 340 πηγαινα και ηταν υπερβολικα αργο... ηταν ισως το χειροτερο απο τα GT που βγηκαν..το Forza αν και δεν το ελιωσα μου αρεσε αρκετα.. παντως δεν ειμαι φανατικος με τα racing simulators με κουραζουν αρκετα προτιμω ενα γρηγορο arcade(ridge racer,NFS) να περασει η ωρα.. τα αλλα τα αφηνω για εσας τους "γκαζιαρηδες"

Leave a comment:

• Few Few
    replied

mh xehname omws, RIDGE RACER 6...

Leave a comment:

• ADMIRAL GR
    replied

Originally posted by HomoR
    Pantos poly gelasa me to sxolio gia to GT4..mpori na exo 360 kai to xbox..alla to GT4 einai apla to telio car/driving sim stis consoles..giati sto pc einai allo...
    Tora osoi exoun antiriseis as katsoun na asxoli8oun sovara me to semi/arcade PGR3.. kai to toso "real" pou itan unplayable FORZA.
    Fotini ekseresi mono to RALLISPORT CHALLENGE 2..
    Ksekoliste kai deite tin pragmatikotita..drivers me gamepad!!!
    Opoiodhpote asxoleitai epaggelmatika i toulaxiston arketa me to autokinito kai tin ekseliksi kai exei idea apo texnologia sasi k amaksomatvn i esto mono apo anartiseis k stisimo autokinitou borei na katalavei tin aksia autou tou paixnidiou
    k to giati stin arxi k mono FENETAI na einai unplayable...apla to Forza prospathise na plisiasei oso ginetai parapano tin pragmatikotita..dekto oti borei na variesai na asxolitheis me to paixnidi k na to matheis alla pragmatika exei kata tin tapeini mou apopsi trela physics.
    Episis theoro petiximeno ena racing game otan exei toso sosta engine swaps oso k stin pragmatikotita k oles oi rithmiseis pou boreis na kaneis(tyre pressure-!gear ratio!-gonies camber caster) adapokrinodai meta k sto gameplay tou autokinitou k malista realistikota.
    An vevaia thes na paikseis ena racing game outos oste apla perasei i ora sou tote odos to Forza borei na katadisei vareto...

Kai ta GT games to eixane petyxei auto kapote (Ps1) alla apo tote den ekselyxthikan pote! (thimizo oti sto GT4 pou to theoreis ------... edeixne oti etrexes me 200km kai stin othoni nomizes oti pigaines me 60km.... opos kai pola alla lathi...)

PS. Se auto to post apantise mixanikos autokiniton....
    Thank you.

Leave a comment:

• Few Few
    replied

Ridge Racer 6,TO APOLYTO racing sim...
    Last edited by Few Few; 28 February 2006, 22:27.

Leave a comment:

• HomoR
    replied

Pantos poly gelasa me to sxolio gia to GT4..mpori na exo 360 kai to xbox..alla to GT4 einai apla to telio car/driving sim stis consoles..giati sto pc einai allo...
    Tora osoi exoun antiriseis as katsoun na asxoli8oun sovara me to semi/arcade PGR3.. kai to toso "real" pou itan unplayable FORZA.
    Fotini ekseresi mono to RALLISPORT CHALLENGE 2..
    Ksekoliste kai deite tin pragmatikotita..drivers me gamepad!!!

Leave a comment:

• p3tran
    replied

...μακαρι να υπηρχανε πολλα ninja gaiden και λοιποι κορυφαιοι τιτλοι.
    δυστυχως ομως δεν ειναι και ετσι απλο οπως το περιγραφεις φιλε μου..

Leave a comment:

• Ix Vigilante xI
    replied

Originally posted by imrasnake
    Δεν ανέφερα πως όλα τα παιχνιδια μούφα,αλλά κάποια σιγουρα είναι,και οσο αυξανεται ο ανταγωνισμος και η πληθώρα τιτλων τόσο θα αναγκάζονται και οι εταιρείς να αυξάνουν τον μέσο όρο ποιοτητας των παιχνιδιών τους . Στο ps2 τον πρώτο χρόνο επαιζα μετριοτητες όπως και στο xbox(εκτός halo ) αλλά τότε η προηγούμενη γενια (ps1,n64) δεν μπορούσε να συγκριθει με την τότε καινούργια ,τώρα όμως όταν μπορει την ίδια στιγμή να παίξω shadow of the collosus , mgs3,halo2 ,ninja gaiden,fahreneit και τα ρέστα ,μου του δίνει που η επόμενη γενια με έχει αφήσει με το χειριστήριο στο χέρι,τρεις μήνες τώρα μετα από ενα αρκετα καλό launch lineup και περιμένω πραγματικά το ps3 για να το πάρω αλλά και για να υποχρωθεί η microsoft να διορθώσει τα κακώς κείμενά της. Σημειωτεον ότι είμαι ευχαριστημένος απο το 360 μου,το θέμα μου είναι ότι
    δεν φοράω παρωπίδες και δεν είμαι fanboy της mc για να χαίρομαι που έπεσε η μετοχή της και κάτι τρέχει στα γύφτικά ,αλλά προτιμάω να έχω όλες τις κονσόλες (απο τα 9 μου και ειμαι 26 πλέον ) για να "εισπραττω"
    απο όλους ,ως κάποιος που περιμένει το revolution της νιντεντο ,παρα τις
    μαλακίες που έχει κάνει την τελευταία δεκαετια η νιντεντο πιστεύω ότι θα συμφωνείς μαζί μου. Η σονυ με το psx ''εβγαλε την βιομηχανία απο την λουμπά των μαριο και σονικ και την έφερε σε πιο ενήλικα πρότυπά την εκανε πιο μαζική και συναμα η δυναμική της υποχρεώσε την ms να μπουκάρει και αυτή στον χώρό,αυτό είναι γεγονός πέραν κάθε αμφιβολίας δεν αναφέρομαι στα παιχνίδια αλλά στην κονσόλα αυτή καθάυτή. Πάντως πολλοι σε αυτό το site μου φαίνεται πως προτίμησαν να να δώσουν 300 ευρω παραπάνω για να κερδίσουν δυο ίντσες οθόνης hdtv ,και δεν δίνουν 150 ευρώ για ένα μηχάνημα με τόσες αποκλειστικότητες όπως το ps2 ,ααλλα το βρίζουν και από πάνω,ότι να ναι. όσο χαζομάρα είναι να λές ότι το xbox ειχε μόνο τα halo τόσο είναι να απορρίπτεις ένα μηχάνημα και την εταιρεία του ,συνολικά
    συμφωνω σε πολλα μαζι σου απλα ειναι λογικο οι κονσολες προς το τελος της ζωης τους να βγαζουν τα καλυτερα παιχνιδια τους.. εγω δεν απορριπτω καμια κονσολα ειμαι 22 και απο το NES/master system που ξεκινησα εχω παρει τις περισσοτερες που βγηκαν(το Neo Geo δεν ειχα παρει ηταν πανακριβο..) και σε ολες βρηκα κατι θετικο ακομα και στο 3DO και στο Jaguar.. απλα αυτο που πιστευω ειναι οτι η sony βασιζει την επιτυχια της αποκλειστηκα στην υποστηριξη απο 3rd party developers που απεκτησε λογω των μονοπωλιακων τακτικων της(οχι οτι η -- παει πισω...) επειδη η ιδια ειναι απλα ασχετη απο videogames και δεν θα μπορουσε σε καμια περιπτωση να επιβιωσει αν εχανε την υποστηριξη που εχει, δες την Nintendo ομως κρατιεται ακομα επειδη εχει προτοτυπες ιδεες(το DS πατησε σε πωλησεις το psp.) και ευτυχως μπορει ακομα να παραγει ποιοτικα παιχνιδια..σε αντιθεση με την Sony που βασιζεται απλα στο brand name του PSX στο 3rd party support και σε τιποτα αλλο...παντως δεν θα χαρει κανεις αν καταρευσει η Sony αλλα με τις κινησεις που κανει οπως το πανακριβο PS3 η υπερβολικη αργοπορια και το γεγονος οτι δεν εχουμε δει ουτε 1 playable demo λιγους μηνες πριν την κυκλοφορια του φαινεται να το επιδιωκει μονη της...

Αν παιζεις το 360 σε 720p/1080i widescreen απλα δεν μπορεις να γυρισεις πισω στην προηγουμενη γενια...τα ματια σου δεν το αντεχουν... αντε να κανεις μια εξαιρεση για το Shadow of the Colossus(παιχνιδαρα!!!) και κανα 2 αλλα...

Leave a comment:

Working...
X