Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συζήτηση για επόμενα τουρνουά-Κανονισμοί, εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής από νέους

Collapse
X
  •  
  • Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Συζήτηση για επόμενα τουρνουά-Κανονισμοί, εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής από νέους

Δεδομένου ότι έχω πετύχει πολλούς νέους έλληνες στο pes5 που μου χουν πει κιόλας ότι θα ενδιαφέρονταν να συμμετέχουν κι αυτοί, ανοίγω αυτό το θέμα για να ποστάρουν τα gamertag τους να τους γνωρίζουμε και στο γήπεδο και αν μαζευτούν και αρκετοι και μερικοί από μας θέλουν να τρέξουμε και δεύτερο παράλληλο τουρνουά(εγώ πάντα μέσα εννοείται!), αλλιώς και μόνο να παίζουμε μαζί, να γνωριζόμαστε και να τους εξηγούμε και πως λειτουργεί το όλο σκηνικό αρκεί!
    Επίσης ελπίζω να γίνει συμμετοχική συζήτηση για τους κανονισμούς του επόμενου τουρνουά.
    Ντάξει, το πιθανότερο πάλι εγώ να ανοίξω το θέμα λόγω παράδοσης και της δύσκολης οργάνωσης, αλλά καλό είναι να επισημαίνουμε τι μας αρέσει και τι θα θέλαμε διαφορετικό σε αυτό που κάνουμε!
    Εμένα λοιπόν αυτοί οι κανονισμοί που εφαρμόζουμε στο τουρνουά world league μου φαίνονται πιο επιτυχημένοι από τα προηγούμενα τουρνουά. Επιτέλους πολλές οι γκέλες για τους πρωτοπόρους και σε αυτό καταλυτικό ρόλο έχουν παίξει το σύστημα draft επιλογής ομάδων και το 10 λεπτά match time (πολλά x). Επίσης μπορεί να έχουν καεί και χλωρά μαζί με τα ξερά(χαρακτηριστικό παράδειγμα για μένα babinos που είχε συμπληρώσει 15 ματς στο προηγούμενο τουρνουά όμως δεν δήλωσε συμμετοχή στο τρέχον), αλλά νομίζω ότι έχουμε μείνει μόνο άτομα που ενδιαφέρονται, γι' αυτό και πιστεύω θα κυλήσει ομαλότερα η διοργάνωση. Κάθε νέο τουρνουά και καλύτερο, γι' αυτό προς αυτή την κατεύθυνση περιμένω προτάσεις!
    20

The poll is expired.

Mάθετε επιτέλους να χάνετε! Εγώ ξέρω και δε χρειάζεται να μου το θυμίζετε

Απάντηση: Συζήτηση για επόμενα τουρνουά-Κανονισμοί, εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής από νέους

geia sas . eimai o panagiotis kai endiaferomai poly na simetasxw se ena tournoua.

Comment

Απάντηση: Συζήτηση για επόμενα τουρνουά-Κανονισμοί, εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής από νέους

Παιδιά, panagiotis1 το gamertag του φίλου, στείλτε του friend requests και αρχίστε την μύηση!...
      Αν μαζευτείτε 5-6 νέοι συμμετέχοντες, θα'ρθουν κι άλλοι 5-6 από τους πιο τρελαμένους από τους παλιούς(εγώ πρώτος σίγουρος) και αρχίζει και παράλληλο τουρνουά...
      Απαντάω στο παρακάτω μύνημα:Με κάτι λιγότερο από 512 πολύ δύσκολα δεν θα σου βγάλει την ψυχή το lag. Και με 512 σίγουρος δεν είσαι, εξαρτάται από την εταιρία provider και την περιοχή σου, οι περισσότεροι από μας έχουμε 1024
      Last edited by Durex GR; 28 March 2006, 02:25.

Comment

Tha ithela episis na sas pw paidia oti exw zitisei anavathmisei apo tin forthnet kai mexri tin deutera tha exw 512

Comment

Me thn efkairia durex pou anoikses afto to 8ema 8a h8ela na proteinw kati isws ligaki anatreptiko gia to epomeno tournoua. To eixa sto mualo mou edw kai kairo kai eixa skopo na to postarw otan 8a ftaname pros to telos tou trexontos tournoua alla de variese. kalutera apo twra.
          Loipon h idea mou gia to epomeno tournoua einai na paixtei me zevgaria dunatou kai adunatou. Kai 8a ekshghsw ti enow. Me to telos tou trexontos tournoua 8a vgei mia va8mologia. As upo8esoume oti afth 8a einai kai to draft list gia to epomeno (to kserw oti 8a mpoun kai neoi paiktes apla 8elw na to ekshghsw ligaki poio apla twra). Anti loipon na gurisoume anapoda thn va8mologia kai na kanoume draft list na kanoume to ekshs. 8a dhmiourghsoume 8 zevgaria paixtwn me thn ekshs diadikasia. 1os-16os, 2os-15os, 3os-14os.....8os-9os. Etsi dhmiourgounte 8 zevgaria. Kai h nea draft list 8a einai:
          1-16
          2-15
          .
          .
          .
          8-9

Ka8e zevgari dialegei mia omada, vgainei to programma twn agwnwn kai oi agwnes paizonte ws ekshs. Ta entos edras ta paizei o adunatos tou zevgariou kai ta ektos o dunatos. Pi8anon an to kanoume etsi na ginei se duo gurous (16 paixnidia ka8e omada) mias kai 8a einai kati dokimastiko. An mas aresei thn epomenh fora to kanoume 4 gurous. Afto to skefthka me thn logikh oti polu pi8anon na dhmiourgh8oun sxedon isodunama zevgaria kai tote na dw va8mologia pou o prwtos polu pi8anon na apexei 4-5 pontous apo ton teleftaio.
          Twra to ekshghsa aploika to susthma alla elpizw arketa katanohta. Kserw pws einai arketa diaforetiko apo afto pou exei sto mualo tou o ka8enas alla nomizw oti aksizei na to dokimasoume mias kai 8a einai toso diaforetiko. Elpizw na to deite oloi 8etika kai ws kati kainourgio.

Comment

simfono fisika me ena parallilo prwta8lima me neous pextes.i protasi mou einai na ginei me omilous.px 4 omiloi ton 4,2 mesa 2 ekso pexnidia 10 lepta.na prokrinode oi 2 prwtoi,na ginode 2 neoi omiloi ton 4 me 15 lepta pexnidia k sto telos na vgenoun oi 4 sta imitelika k oute ka8eksis...ti les durex?fisika me draft list oste na iparxei adagonismos.kalo 8a itan na pezete ka8e fora mia mia agonistiki oste na mi ginetai baxalo me tous agones.etsi 8a iparxei periptosi na to xasei o takis dioti me sinoliki va8mologia xlomo to kovo,eno se ena teliko ola ginode.episis kalo 8a itan san epivravefsi tou nikiti na mporei na dialeksei prwtos opia omada 8elei sto neo prwta8lima.ti lete?

Comment

Επειδή το βλέπω και λειτουργεί αρκετά εύρυθμα και το χουμε συζητήσει με αρκετούς παλιούς, οι νέοι συμμετέχοντες στο επόμενο τουρνουα που θα ανοίξω εγώ τουλάχιστον θα γίνονται δεκτοί αν έχουν 1mbit και πάνω ή αν έχουν λιγότερο να έχουν δοκιμάσει να παίξουν τουλάχιστον με 5-6 από μας για να διαπιστώσουν αν υπάρχει έντονο πρόβλημα lag ή όχι.
              Από τους παρόντες συμμετέχοντες οι 10 από τους 16 έχουν 1 mbit και, οι 4 έχουν 512 και 2 έχουν 384, όμως για αυτούς με μικρές γραμμες δεν ισχύει το παραπάνω καθώς είτε βρίσκονται σε περιοχές που δεν έχουν αυξημένο traffic adsl είτε μπαίνουν στη διαδικασία να παίζουν και τα δύο ημίχρονα με host τη μεγαλύτερη γραμμη είτε βρίσκονται μεσάνυχτα που το lag είναι λιγότερο.
              Γι' αυτό καλό θα ήταν όσοι θέλετε να συμμετέχετε στο νέο και έχετε λιγότερο από 1 mbit να στείλετε friend requests σε όλους τους συμμετέχοντες του world league και να δοκιμάσετε αν μπορείτε να ενσωματωθείτε στην παρέα μας! Τα gamertags τα βρίσκετε εύκολα στη στήλη χρήστης εδώ
              http://www.myxbox.gr/forum/showthread.php?t=802
              και να διευκρινήσω ότι όπου _ εννοείται κενό και όπου παρένθεση και περιεχόμενο αριθμός εννοείται τίποτα.
              Μπορεί το επόμενο τουρνουά να είναι προγραμματισμένο για τις 15/05 αν εντωμεταξύ δεν έχουν φανεί αρκετοί νέοι συμμετέχοντες ώστε να γίνει ένα παράλληλο πρωτάθλημα με το world league, αλλα προτείνω να μπαίνετε στην παρέα μας από τώρα.Το ίδιο βέβαια προτείνω και σε όσους έχουν και 1mbit ή παραπάνω απλά για να γνωριζόμαστε!
              Last edited by Durex GR; 31 March 2006, 10:20.

Comment

Να καταθέσω και τις απόψεις μου για τα παραπάνω σχέδια του σωτήρη και του leo, το ένα μου θυμίζει αλγόριθμο βελτιστοποίησης ανταγωνιστικότητας και όχι τουρνουά και για το δεύτερο είμαι γενικά κατά των αποκλεισμών και των κυπέλλων τουλάχιστον ως κύρια διοργάνωση με την έννοια ότι καλύτερο μου φαίνεται να παίζουν όλοι εναντίον όλων και να μην τιμωρούνται αυτοί με τη μικρότερη βαθμολογική συγκομιδή με τους λιγότερους αγώνες. Μάρεσε πολύ το κριτήριο που αναφέρεις να το χάσει o takisdoc! Σωστά σκέφτεσαι!

Κάποιο θεσμό σε τέτοιο στυλ μπορούμε να κάνουμε ακόμη και τώρα σαν δευτερεύοντα- παράλληλο με λιγότερους από το πρωτάθλημα αγώνες και να συμπεριλάβουμε και όσους νέους συμμετέχοντες εκδηλώσουν ενδιαφέρον, ας πούμε δηλαδή από 15-04 μέχρι 15-05. 4 όμιλοι των 4 ή παραπάνω ανάλογα με τις νέες συμμετοχές, clubs, διπλοί αγώνες με τον καθένα εντός ομίλου και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου να βγουν χιαστί νοκ άουτ κύπελλο μονοί αγώνες μέχρι τον νικητή κυπελλούχο. Η διαδικασία draft επιλογής ομάδων13-04, στις δηλώσες συμμετοχής να βάλουμε και σειρά προτίμησης.
                Επίσης για τη διαδικασία draft επιλογής ομάδων πιστεύω θα είναι καλύτερα οι νέοι συμμετέχοντες να επιλέγουν ομάδα όχι πρώτοι αλλά μετά από τους παλιούς που συγκεντρώνουν λιγότερους από 1 πόντο ανα αγώνα, αυτό για να ενισχύσουμε την ανταγωνιστικότητα. Ανάλογα με τις δηλώσεις μέχρι 10 -04, βγάζω σύμφωνα με τα παραπάνω draft list, τελειώνει η διαδικασία και η κλήρωση ομίλων τυχαία ή με γκρούπ δυναμικότητας και αρχίζουμε από 15/04. Τι λέτε; Ποστάρετε 5-6 καταφατικά μυνήματα και ανοίγω topic δηλώσεων συμμετοχών για το κύπελλο με προθεσμία υποβολής δηλώσεων 10/04

Comment

ontos exei veltiothi to Tournoua, ekstos apo kapious pou pali den faneronontai, tora pos to controllaroume ayto den ksero. Ayto sxetika me tin grammi mas, opos sou eixa pi kai paliotera durex, 384 should be off limits, kai an theloun ayti na peksoun pexndia tou tournoua eite na kanoun anavathmisi, h na pezoun tournoua metaksi tous. Den mporo pleon na pezo ego me allous pou exoun lag, Einai eknevristiko, alla pali ti na kanoume einai krima ta pedia pou theloun na peksoun. Ayto pou les na peksoume me tous neous na doume an einai symbata h grammes mas,einai kali lisi alla profanos ksexname ta provlimata pou hdh antimetopoizoume me tous hdh yparxon atoma me hamiles grammes. Me aytous ti kanoume? Katalaves ti leo? Lipon, kata ta alla, eimai mesa gia ton parallilo tournoua, alla ti tournoua? World? h Clubs? Pantos vale me mesa, kai perimeno enhmerosi. Protino kiolas, na postaroume prin arxisi o tournouas, oli na postaroun pou tha paroun meros, na dilosoun tis ores pou einai mesa sto live.! Tha einai telio na ksero ti ores mpaini kapios. Valte re pedi mou, ena average to opion vriskeste online. Na kseroume kai mis, pote mpainete, na mhn arxisoume tis pareksigisis!. E? Ti lete? Pistevo tha einai kalitera para na mhn kseroume katholou.

Opos vlepete, eimai sinepis me tis ores ktlp. Kai an kapios mou steili, eimai mesa katefthian, ayto pou me xalah, einai kapioih alli pou ta exoun sta @@, An einai na perasoume kala, as perasoume kala me olous, kai oxi kapious. MHN DILOSETE AN PISTEVETE POS KAPIA STIGMI THA VARETHITE KAI DEN THA KSANA ENFANISTITE...KAI AN EISASTE KOLLIMENI AKOMI ME TO HALO2. lol.
                  sigpic
                  PS3 GAMERTAG : dpapa187
                  XBOX360 : dpapa

Comment

Originally posted by durex7

Κάποιο θεσμό σε τέτοιο στυλ μπορούμε να κάνουμε ακόμη και τώρα σαν δευτερεύοντα- παράλληλο με λιγότερους από το πρωτάθλημα αγώνες και να συμπεριλάβουμε και όσους νέους συμμετέχοντες εκδηλώσουν ενδιαφέρον, ας πούμε δηλαδή από 15-04 μέχρι 15-05.
                    4 όμιλοι των 4 ή παραπάνω ανάλογα με τις νέες συμμετοχές, clubs, διπλοί αγώνες με τον καθένα εντός ομίλου και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου να βγουν χιαστί νοκ άουτ κύπελλο μονοί αγώνες μέχρι τον νικητή κυπελλούχο. Η διαδικασία draft επιλογής ομάδων13-04, στις δηλώσες συμμετοχής να βάλουμε και σειρά προτίμησης και ώρες που μπαίνουμε.
                    Επίσης για τη διαδικασία draft επιλογής ομάδων πιστεύω θα είναι καλύτερα οι νέοι συμμετέχοντες να επιλέγουν ομάδα όχι πρώτοι αλλά μετά από τους παλιούς που συγκεντρώνουν λιγότερους από 1 πόντο ανα αγώνα, αυτό για να ενισχύσουμε την ανταγωνιστικότητα. Ανάλογα με τις δηλώσεις μέχρι 10 -04, βγάζω σύμφωνα με τα παραπάνω draft list, τελειώνει η διαδικασία και η κλήρωση ομίλων τυχαία ή με γκρούπ δυναμικότητας και αρχίζουμε από 15/04.
                    Αυτοί είναι οι κανονισμοί Δημήτρη, τόσο ακαταλαβίστικα τους έγραψα;
                    Ίσως υπερβάλλεις λίγο με το lag στο δεδομένο πρωτάθλημα, εγώ μόνο με drwho, leo_messi και τον koukiasperno είχα, ο koukia αναβάθμισε, με τον leo_messi βρέθηκα πρωί και δεν είχε πολύ lag και τον drwho θα τον ξαναβρώ κάποια στιγμή με λιγότερο lag. Με όλους τους άλλους πραγματικά ελάχιστο lag
                    Αυτό που λες με τις ώρες είναι απόλυτα σωστό, όσοι μπαίνουν λίγες ώρες θα πρέπει να ποστάρουν ποιες ώρες-μέρες μπαίνουν όταν δηλώνουν συμμετοχή μαζί με την σειρά προτίμησης ομάδων! Θα το συμπεριλάβω στους κανονισμούς.
                    Last edited by Durex GR; 31 March 2006, 11:05.

Comment

Kalispera paidia. apla ithela na pw oti endiaferome poly gia tin dimiourgia enos parallilou tournoua me auto pou exete idi. to kanate kai megalo kai varieme na perimenw. apo deutera - tetarti tha exw 512. oso anafora tis wres pou mpenw , mporw se kathimerini vasi apo tis 7.30 kai meta. vevea an kapoios thelei kai mporei egw mpainw poly syxna kai meta tis 12 to vrady. auto gia osous goustaroun metamesonixties wres me pio kales sindeseis

Comment

aaa kai kati akoma. apla apo periergeia, giati den kanete ta tournoua pio mikra oste na ginontai pio polla stin idia xroniki periodo? pisteuw oti kapoios pou den ta exei paei kala vathmologika xanei to endiaferon tou otan vlepei oti exei mprosta tou ena mina kai xerei oti den iparxei periptwsi na kanei kati thetiko an einai pio mikra pisteuw oti tha iparxei pio poli endiaferon kai episis tha mpenoun kai kainouria paidia xwris na xreiazete na perimenoun 1-2 mines. apla mia protasi euxaRISTW

Comment

to oti einai megalo einai gia organwtikoys kyriws logoys, καταλαβαίνεις ότι δεν έίναι ότι πιο εύκολο να βγάζεις κάθε 10 μέρες αγωνιστικό πρόγραμμα, να γίνεται η διαδικασία draft επιλογής ομάδων κτλ. Λίγο πιο δευτερεύοντες λόγοι είναι:
                          Ο στόχος είναι να μαζευτούμε πολλοί αλλά μόνο ενδιαφερόμενοι, και ίσως και οι πολλοί αγώνες να βοηθούν και προς αυτή την κατεύθυνση. Επίσης οι συμμετέχοντες παίρνουν παιχνίδια στα πόδια τους και βελτιώνονται, γίνονται περισσότερες γκέλες και έχεις την ευκαιρία να ρεφάρεις πιο εύκολα τα ανεπιτυχή αποτελέσματα
                          Αυτό το όλο concept στοιχίζει σε παίκτες που ενδιαφέρονται αλλά ίσως λίγο λιγότερο και σε νέους ενδιαφέρονται, αλλά μας ανακαλύπτουν ενώ ήδη τρέχει το τουρνουά. Σόρυ, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ που να βοηθά σε αυτή την κατεύθυνση είναι να εμπλουτίσουμε με λίγο περισσότερους αγώνες τη δευτερεύουσα διοργάνωση- κύπελλο
                          Επίσης δεν χρειάζονται πολλές διοργανώσεις για πολλούς νικητές, χρειάζονται πολλά παιχνίδια για περισσότερη φάση! Όσοι χάνουν το ενδιαφέρον τους για ένα πρωτάθλημα όταν δεν τα πάνε καλά καλύτερα να μην δηλώσουν συμμετοχή, πιθανόν να χαλάσουν το πρωτάθλημα για τους άλλους που δεν παίζουν για τους βαθμούς αλλά για να παίξουν πολλά παιχνίδια εναντίον διαφορετικών ομάδων και αντιπάλων, την απλή χαρά του ποσοσφαίρου!
                          Επειδη παναγιώτη φαίνεσαι να ενδιαφέρεσαι στείλε friend requests στους συμμετέχοντες, ξεκίνα φιλικά και θα συμμετέχεις αν όλα πάνε καλά με τη σύνδεσή σου στους φιλικούς αγώνες που θα παίξεις μαζί μας, θα συμμετέχεις κανονικά στο κύπελλο και στο επόμενο τουρνουά!

Comment

Kalispera Paidia,

To skeftomouna kai ego to teleftaio kairo gia kypelaki. Ego skeftomouna na proteino klirosi kai mesa ekso nok aout paixnidia xoris omilous. Opos ginontousan palia protathlitrion, uefa, klp. Ean malista den exei kai group dynamikotitas tote oi adynatoi tha exoun elpides na proxorane gyrous ean exoun kales kliroseis. Se periptosi pou to goal average einai to idio paratasi kai penalti.

Vevaia kai auto pou protinei o Giorgos mia xara einai. Ego eimai mesa se kypelaki opos kai nai einai.

Comment

simfono k ego se osa exei pei o durex gia nea prota8lima k kipello.arkei na mazeftoune k alloi neoi pextes,oxi mono o panagiotis.oson afora tin sindesi mou pistevo sto neo prwta8lima na exo toulaxiston 512...8a diksei...

Comment

Previously entered content was automatically saved. Restore or Discard.
                              Auto-Saved
                              x
                              Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Remove  
                              x
                              x

Poso kani ena ke ena

Working...
                              X