Announcement

Collapse
No announcement yet.

Samsung 32άρα LCD ή projector για XBOX360?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Samsung 32άρα LCD ή projector για XBOX360?

Η TV που παίζω μέχρι σήμερα είναι μια καινούρια CRT, πρόκειται να δώσω τα απαραίτητα χρήματα για αγορά οθόνης LCD ή για projector!!
    Τι προτείνεται λοιπόν?
    Πόσο αξίζει η αγορά καινούριας TV μόνο και μόνο για το XBOX360 μιας που η τηλεόραση μου είναι καινούρια αλλα CRT?
    Μηπως τελικά να χτυπήσω κάνα projector και αν ναί ποιόν προτείνεται?

Ευχαριστώ!
    Perfect Dark Zero, Condemned, GUN, Quake 4, Project Goathm Racing 3, FULL AUTO

Απάντηση: Samsung 32άρα LCD ή projector για XBOX360?

εγω ειχα μια ολοκαινουργια toshiba 29' οταν πηρα το 360. ουτε 2 μηνες tv.
    τωρα απλα σκονιζεται στο χωλ...

μια hdtv ειναι σιγουρα πιο πρακτικη απο ενα projector τις περισσοτερες φορες.
    αν ομως διαθετεις τον καταλληλο χωρο, τοτε ο projectorας ειναι καλη φαση!
    ΓΙΕΕΕΠ!! PUT THE BOX DOWN SLOWLY ΜΩΡΗ!!

Comment

ego file mou edo kai poli kairo ligoureyomai ayton edo ton provolea.
      HITACHI WSVGA PJ-TX200W
      Ανάλυση 1280 x 720
      Μέγεθος εικόνας προβολής From 30" to 300" (from 76 cm to 7.6 m) diagonal
      Κόντραστ 7000:1
      Standard video NTSC/PAL(-BGDHI)/SECAM/PAL-M,N/NTSC4.43/PAL60
      SDTV: 525i(480i), 525p(480p), 625i(576i)
      HDTV: 750p ([email protected]/60Hz), 1125i([email protected]/60Hz)

o kaliteros me diafora gia tin timi tou auti tin stigmi stin agora.
      Alla kati tou oti den eimai pote spiti, kati ta lefta feugoyn gia alla pragmata den exo kataferei na ton tsimpiso.

Alli fasi 300 intches kai alli 42

Update: A re Jordan ti mou ekanes.Porothika kai ton parigila telika. Tha sou po apo proto xeri tin empiria mou se merikes meres loipon!
      Last edited by mavra; 28 March 2006, 12:51.

Comment

Πόσο τον βρήκες?
        Εγω μάλλον θα χτυπήσω την Samsung, δεν έχω χώρο κατάλληλο για projector δυστυχώς!!
        Παντως τον κοιταξα και φαινεται όντως κορυφαίος!!!
        Perfect Dark Zero, Condemned, GUN, Quake 4, Project Goathm Racing 3, FULL AUTO

Comment

mavra ποσο τον πηρες?

Εχω δικο μου ανθρωπο που τον δινει 1520ευρω τελικη συν μια λαμπα δωρο αξιας 400ευρω....

Αμα μπορεις να ακυρωσεις τη παραγγελια σου...Ειναι σουπερ η προσφορα!

Comment

AA re predator krima.
            ego ton vrika 1460 teliki. Ontos i timi pou les einai poli kali.
            Alli fora tha se rotao loipon gia tipota paromoio

Psaxno tora na paro kai kana "pani"
            exeis tipota na mou protineis? den to exo psaksei akoma to thema

Comment

mavra σκεψου ομως οτι παιρνεις και λαμπα δωρο αξιας 400 ευρω!!

Ο projector ειναι απιστευτος,τον εχω δει να παιζει,θα μεινεις υπερικανοποιημενος!

Αν θες στειλε μου ενα pm με καποιο τηλεφωνο να σε παρει ο φιλος μου!

Comment

Westinghouse Digital Expands 1080p LCD Monitor Line

Westinghouse Digital Electronics, one of the top five LCD TV manufacturers in the U.S.(1), today announced the latest addition to its high-definition (HD) 1080p line, the 37-inch model LVM-37w3, which features a bright flat panel, fast response time, high contrast ratio and six HD inputs, and 1920 x 1080 progressive scan (1080p) resolution, the highest standard available to consumers for HD digital video display. The LVM-37w3 joins the Westinghouse 42-inch 1080p HD LCD monitor, model LVM-42w2.

"Westinghouse Digital was the first manufacturer to bring 1080p LCD displays to market and now offers consumers the widest selection of 1080p HD monitors currently available," said Rey Roque, vice president of marketing for Westinghouse Digital Electronics. "Consumers can enjoy a variety of high-resolution multimedia entertainment options with the LVM-37w3, including watching HDTV broadcasts and HD DVD movies, surfing the Internet, playing video games or viewing digital photos. 1080p resolution leads the industry in picture clarity and vividness, delivering more than 2 million pixels for the ultimate digital entertainment experience."

The versatile LVM-37w3 offers six HD input connectors for a variety of devices, including cable or satellite set-top box, DVD player, high-performance gaming platform such as an Xbox 360, and a PC. The 16:9 aspect ratio is ideal for viewing movies in their original format, as well as for playing video games and surfing the Internet.

The LVM-37w3 features an attractive black chassis with silver trim and attached speakers. The thin, flat-panel design weighs just 43 pounds without the base, and can be easily mounted on a wall.

The LVM-37w3 offers a 16.7 million True Color display, fast 8ms response time and wide 176-degree horizontal and vertical viewing angles that make it possible to see clear images from almost anywhere in the room. The LVM-37w3 has an estimated retail price of $1,899.

Product specifications include:

LVM-37w3
                Screen size: 37 inches
                Native resolution: 1920x1080
                Aspect ratio: 16:9
                Brightness: 550 cd/m2
                Contrast ratio: 1000:1
                Viewing angle: 176-degree (horizontal)
                176-degree (vertical)
                Response time: 8 ms
                Display Colors: 16.7 million True Color

(1) Among branded LCD TVs reported in iSuppli Television Systems Market Tracker Q4 2005 and
                S&A January 2006 LCD-TV Tracking Study

Πηγή teamxbox

Comment

Παιδιά κατά την γνώμη μου, την άισθηση που σου δίνει ο προβολέας, δεν στην δίνει καμιά τηλεόραση. Έκτος του ότι το μέγεθος μετράει η υφή της εικόνας είναι κινηματογραφική, άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Εγώ πάντως χαίρομαι κάθε μέρα που επέλεξα να πάω σε προβολέα, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Comment

Originally posted by flyawayGR
                    Παιδιά κατά την γνώμη μου, την άισθηση που σου δίνει ο προβολέας, δεν στην δίνει καμιά τηλεόραση. Έκτος του ότι το μέγεθος μετράει η υφή της εικόνας είναι κινηματογραφική, άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Εγώ πάντως χαίρομαι κάθε μέρα που επέλεξα να πάω σε προβολέα, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.
                    Ποιον έχεις φίλε ? Παίζει καθαρά ?
                    Εγώ έχω ήδη προβολέα αλλά θα τον αλλάξω πολύ σύντομα.
                    Είμαι ανάμεσα στον Hitachi PJ200 και τον Infocus ΙΝ76.
                    Αλλά υπάρχει περίπτωση να παίζουν τόσο καθαρά όσο μία HDTV ?
                    Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Comment

Se oti afora ton hitachi tha sou apantiso ego simera kathoti molis mou irthe
                      Perimeno pos kai pos na figo apo to grafio, na pao na xoso kana DOA4 na do... "anapidonta stithi" se fisiko megethos xaxaxaxa

E re kati provoles pou exoun na ginoun sto moundial !

Comment

Originally posted by mavra
                        Perimeno pos kai pos na figo apo to grafio, na pao na xoso kana DOA4 na do... "anapidonta stithi" se fisiko megethos xaxaxaxa

Καλορίζικος φίλε μου.
                        Πες μου σχετικά με την καθαρότητα που έχει και αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία

Comment

Originally posted by mavra

μεγια.......

Comment

fxaristo , fxaristo. Ena poli grigoro mini review.
                            Einai foveros. Ine to kati allo na paizeis gotham i graw se mia othoni pou exei to megethos sou.H katharotita tou einai episis korifaia, kai se genikes grames eimai apolita euxaristimenos.
                            Apla gia na ton eyxaristithite tha prepei pragmatika na exete arketo xoro )px gia na petixete mia diagonio 3 metron tha prepei o provoleas na vrisketai se apostasi peripou 5 metron apo to pani.
                            An exete ton xoro proteino provolea!

Comment

Ρε παιδία,

θα μπορούσε κανείς να προτείνει καποιο projector με σχετικά καλή χρωματική απόδοση, φωτεινότητα blah blah blah για το 360 (αλλά και movies) με τίμη μέχρι 1000 ευρω;

γενικά μου φαίνονται πολλά τα 1500 ευρω για ένα τετοιο μηχάνημα, την στιγμή που αγοράζεις σήμερα καλές HDTV με 1000-1200 ευρώ. γενικά δεν είναι και άσχημα να παίζεις ή να βλέπεις σε 32', αρκει να δίνει μια tv καλό χρώμα και καλή φωτεινότητα (και φυσικα καλες αναλύσεις).

Λοιπόν, καμία ιδέα για projector καλό μέχρι 1000 ευρώ;

ΥΠ: δεν είμαι "τσιγκούνης", απλα θέλω να λογικές τιμές
                              2ο Ring of Death σε διάστημα 1 έτους.....

Comment

Working...
                              X