Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κύπελλο Club (όμιλοι+νοκ άουτ)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Εμφάνιση
Clear All
new posts

Κύπελλο Club (όμιλοι+νοκ άουτ)

Και πάλι παρακαλώ θερμά να μην ποστάρουν σε αυτό το topic παρά μόνο όσοι συμμετέχουν στο παρόν τουρνουά!

Έναρξη:15-04
    Λήξη:15-05.
    Δηλώσεις συμμετοχής:μέχρι 12-04
    Διαδικασία draft επιλογής ομάδων:13-04 ώρα 19.00 αφού ανακοινώσω τη draft list(βράδυ 12-04)
    Είδος διοργάνωσης: 4 όμιλοι των 4 ή παραπάνω ανάλογα με τον αριθμό νέες συμμετοχές, clubs, διπλοί αγώνες με τον καθένα εντός ομίλου και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα προκριθούν χιαστί νοκ άουτ φάση των 16 κύπελλο μονοί αγώνες μέχρι τον νικητή κυπελλούχο.
    Κανονισμοί: Δηλώσεις συμμετοχών μέχρι 12-04. Δεν θεωρούνται δεδομένες οι δηλώσεις όσων συμμετέχουν ήδη στο πρωτάθλημα, ενημερώστε τους αν θέλουν να δηλώσουν. Στην δήλωση συμμετοχής σας να δηλώσετε τι μέρες- ώρες μπαίνετε συνήθως και 5-6 club ομάδες με τη σειρά προτίμησης, ώστε αν το βράδυ 13/04 δεν μπορείτε να μπείτε στο site η διαδικασία επιλογής ομάδων να προχωρήσει αυτόματα χωρίς εσάς.
    Επιλογή ομάδων: Με το αγαπητό μας σύστημα draft, δηλαδή επιλογή μιας ομάδας (συλλόγου-club και μόνο) από κάθε συμμετέχοντα με σειρά προτεραιότητας που θα οριστεί στις 13-04 και χωρίς να μπορούμε να διαλέξουμε ομάδα που έχει πάρει κάποιος άλλος συμμετέχων πριν από μας, σύμφωνα με έναν απλό αλγόριθμο βελτιστοποίησης ανταγωνιστικότητας.
    (Για να υπολογίσετε περίπου που θα βρίσκεστε, επιλέγουν πρώτοι οι ουραγοί της βαθμολογίας του τρέχοντος πρωταθλήματος στις 12-04 με αύξουσα σειρά πόντων/παιχνίδι, μέχρι τον τελευταίο συμμετέχοντα που συγκεντώνει λιγότερους από 1 πόντο/ παιχνίδι, στη συνέχεια οι νέοι συμμετέχοντες αρχίζοντας με αυτόν που έχει την χαμηλότερη καταταξη στα overall rankings και συνεχίζοντας με αύξουσα σειρά μέχρι να ολοκληρωθούν οι νέοι συμμετέχοντες και συνεχίζουμε με τους συμμετέχοντες του τρέχοντος πρωταθλήματος (World League) που συγκεντρώνουν περισσότερους από 1 πόντο ανά παιχνίδι με αύξουσα σειρα΄μέχρι τον πρώτο της βαθμολογίας(με κριτήριο όχι συνολικούς βαθμούς αλλά πόντους ανά παιχνίδι).)
    Κανονισμοί:1.Όσοι δεν έχουν προβλέψει ομάδες στη σειρά προτεραιότητας που δεν είναι κατειλημένες από άλλους συμμετέχοντες και δεν ποστάρουν μύνημα δήλωσης ομάδας στις 13-04 το βράδυ μέχρι μισή ώρα μετά από τον προηγούμενο στην draft list χάνουν τη σειρά τους και επιλέγουν τελευταίοι. Με αυτόν τον τρόπο το πιθανότερο η διαδικασία θα ολοκληρωθεί εκείνο το βράδυ
    2.Create ματς ο γηπεδούχος, 10 λεπτη διάρκεια αγώνα και no points charge,οι υπόλοιπες παράμετροι του κάθε ματς στην κρίση του γηπεδούχου.
    3. Οι νέοι συμμετέχοντες με μικρότερη ταχύτητα σύνδεσης adsl από 1 mbit θα πρέπει πριν δηλώσουν να δοκιμάσουν το παιχνίδι με Έλληνες να δουν αν το lag τους επιτρέπει να συμμετέχουν. Αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα συμμετοχής και δηλώσουν θα παίζουν το ένα ημίχρονο από 20λεπτο ματς με host τους άλλους συμμετέχοντες ή θα χάνουν στα χαρτιά
    4. (Ενδέχεται να προστεθούν και άλλοι διευκρινιστικοί)

Ανάλογα με τις δηλώσεις μέχρι 12 -04, βγάζω σύμφωνα με τα παραπάνω draft list, τελειώνει η διαδικασία και η κλήρωση ομίλων τυχαία (από durex_gr- sotiris_thrilos) και αρχίζουμε από 15/04.
    Πρόγραμμα δεν θα βγεί, παίζετε όποτε μπορείτε,- χρησιμοποιέίτε και μυνήματα σε αυτό το θέμα ή το dashboard αν δείτε ότι δυσκολεύεστε να βρεθείτε κατα τύχη τις ίδιες ώρες με τους συμμετέχοντες στον ίδιο όμιλο- οι αγώνες είναι λίγοι έτσι κι αλλιώς, σε όμιλο 4 έχετε 2 παιχνίδια με τον καθέναν=6 + όσες φάσεις προχωρήσετε
    Last edited by Durex GR; 2 April 2006, 16:54.
    Mάθετε επιτέλους να χάνετε! Εγώ ξέρω και δε χρειάζεται να μου το θυμίζετε

Απάντηση: Κύπελλο Club (όμιλοι+νοκ άουτ)

Να κάνω και σεφτέ με τις δηλώσεις
    gamertag: durex_gr (_=κενό)
    ώρες που παίζω pro: βράδια 10-1 πολύ συχνά, θα με βρείτε από τους πρώτους
    δήλωση ομάδων με σειρά προτεραιότητας:Aston Villa, Tottenham, Bolton, Olympiacos, Dinamo Kiev (δεδομένου ότι με βάση τον αλγόριθμο θα επιλέξω από τους τελευταίους), θα μαι online όμως 13/04 από τις 19.00 να δηλώσω και τπτ διαφορετικό αν αλλάξω γνώμη...
    Last edited by Durex GR; 13 April 2006, 10:26.

Comment

k ego mesa
      gamertag:leo messii
      ores:proina kata tis 10 mexri tis 1 k vradi klaasika
      omades:chelsea,liverpool,roma,dortmund k meta vlepoume

Comment

paidia kai gw mesa.

gamertag: PANAGIOTIS1
        mpenw sinithws meta tis 9 mexri kai 3 to prwi. vevea den exw provlima na mpw kai apogeumataki meta tis 7.
        Omades: juventus, arsenal, real, chelsea,inter,roma

Comment

mesa opws panta ki egw

Gametag:Santa Mel
          Wres: meta tis 6 to apogeyma
          Omades:arsenal,real,man unt,barca

Comment

kai ego mesa
            ores: 9-11 to vradi
            Omades: Inter,Barcelona,Ac Milan, Chelsea, Juventous, Arsenal, Manchester U.
            Last edited by dpapa; 3 April 2006, 12:31.
            sigpic
            PS3 GAMERTAG : dpapa187
            XBOX360 : dpapa

Comment

μεσα και εγω οπως και οι δυο takisdoc.για ομαδα θα σκεφτω και θα γραψω μια λιστα εως τις 12/4. ελπιζω να μην αφησουμε ομως το αλλο με τις εθνικες παλι στην μεση

Comment

Βαλτε και μενα να χουμε να τρωμε κανα κουκι την ωρα των ματς

gamertag: koukiasperno
                Ομαδες : Chelsea,Juventus,Milan,Real,Barcha μιας και λογικα θα διαλεγω απο τους πρωτους
                Απο ωρες συνηθως βραδυνες εως μεταμεσονυχτιες για να αποφευγετε και η γκρινια απο το ετερον ημιση

Comment

Hello boys...
                  Και γω μεσα
                  Nunki 80
                  Barcelona , Juventus , Milan .(Θα εβαζα και το ΘΡΥΛΟ αλλα εχει μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας και με χαλαν και τα ονοματα λιγο)
                  ωρες απογευματινες απο 5 - 10
                  Νικος

Get your own Gamercard Sig.

Comment

Originally posted by koukia_sperno
                    Βαλτε και μενα να χουμε να τρωμε κανα κουκι την ωρα των ματς

gamertag: koukiasperno
                    Ομαδες : Chelsea,Juventus,Milan,Real,Barcha μιας και λογικα θα διαλεγω απο τους πρωτους
                    Απο ωρες συνηθως βραδυνες εως μεταμεσονυχτιες για να αποφευγετε και η γκρινια απο το ετερον ημιση
                    ΑΣΕ ΚΟΥΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΧΒΟΧ ΕΓΙΝΕ ΔΙΠΛΗ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

Comment

αν και δεν εχω πολλες ωρες με το παιχνιδι ειμαι και εγω μεσα
                      gamertag : grmastoras
                      Ομάδες : Athletic mad, italy , barca
                      ωρες : απογευματα μετα τις 19:00 - 22:00

φιλικα

Comment

durex ligo prosoxi, vlepo para polla atoma kainourgia, kai to fovame!..sto telos i misi tha pezoun ta pexnidia tous..vlepe 2 tournoua pio prin.
                        Aplos leo, tipota allo. Only a warning. Just a reminder
                        sigpic
                        PS3 GAMERTAG : dpapa187
                        XBOX360 : dpapa

Comment

Επειδή εδώ είναι το topic του κυπέλλου και θα μείνει μέχρι και την ολοκλήρωση του τουρνουά, απαντάω σε chris21oa και dpapa στο πιο σχετικό topic:
                          http://www.myxbox.gr/forum/showthread.php?t=799&page=2

Comment

mesa ki ego!
                            wres: vrady meta tis 11
                            omades: real m., milan, barca, chelsea, juve, inter

Comment

taksidevontas apo italia gia ellada sas stelnw thn sumetoxh mou.

mhn me rwtate gia omades ktl. afou thn wra tou draft 8a eimai online. se 1-2 meres pou 8a eimai spiti 8a ta poume kai pali. oti matsakia exw gia world league etoimastite na ta ksepetaksw amesws. see you all

Comment

Working...
                              X